Návody a inšpirácie

Gélová sada na nechty, 36W


ID3539
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 04/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

Sada so Silcare gélmi a 36W UV lampou s časovačom. Súčasťou UV lampy sú 4 žiarovky. V sade je všetko potrebné na predĺženie nechtov pomocou tipov alebo pomocou šablón. Urobíte si s ňou peknú francúzsku manikúru, ktorú môžete oživiť ozdobami v sade.

Ponúkame aj návod na gélové nechty. Stiahnite si ho tu!

1. Ztlačenie kožičky a príprava nechtov

Z nechtov odstránime prípadné zvyšky laku. Plochou časťou pomarančového drievka zatlačíme nechtovú kožičku. Necht po celej jeho ploche prebrúsime jemným brúsnym blokom. Prach odstránime suchou kefkou. Ruky počas modelácie neumývame vodou.

2.1. Lepenie nechtových tipov

Zvolíme správnu veľkosť umelých nechtov. Nehľadíme na dĺžku, ale na šírku tipov. Priložíme tip k prirodzenému nechtu. Tip nesmie byť širší, ale ani užší ako prirodzený necht. Na vyznačenú plochu nanesieme lep na tipy a prilepíme o necht. Pri lepení dávame pozor, aby sa pod tipom nevytvorila vzduchová bublinka. Samozrejme tip lepíme rovno, pretože krivo nalepený tip už pilníkom nevyrovnáme.

2.2. Založenie samolepiacej šablóny

Šablónu odlepíme z papierika a ohneme ju, aby lepšie kopírovala tvar nechta. Založíme ju pod mierne vyrastený necht a pod prstom zlepíme. Na opačnom konci prilepíme šablónu o prst. Medzi nechtom a šablónou nesmie byť medzera. Správne založená forma je prirodzeným pokračovaním prírodného nechta.

3. Dlhé tipy skrátime gilotínou

Dĺžku nechtov upravíme pomocou gilotíny. Do otvoru vložíme umelý necht a stlačením rukovätí bezpečne odstrihneme. Už pir strihaní si môžeme nechty tvarovať. Ak chceme výrazne hranaté nechty, tak vložíme tip do gilotíny kolmo. Ak chceme nechty s miernym oblúčikom, tak dáme tip do gilotíny pod uhlom. Ušetríme si tak čas, ktorý by sme strávili tvarovaním nechtov. Pilníkom však jemne prebrúsime ostré hrany.

4. Prebrúsime prechod z tipu na necht

Drsnejšou stranou pilníka začneme obrusovať prechod medzi nechtom a tipom do stratena. Dávame pozor na prirodzený necht, aby sme ho nepoškodili. Keď je už prechod menej viditeľný, vymeníme drsnejší pilník za jemnejší, alebo za brúsny blok. Jemným pilníkom, alebo blokom prebrúsime aj celý povrch umelého nechta.

5.1. Ošetrenie nechtov a číry UV gél

Pred samotným nanesením gélu, natrieme na prirodzený necht nail prep, na odmastenie a dehydratáciu. Naň natrieme primer, ktorý slúži na lepšiu priľnavosť gélu k nechtu. Napokon na celý necht nanesieme v tenkej vrstve číry gél. Dáme do UV lampy na 2 minúty. Lepkavý výpotok, ktorý vyzerá ako nevytvrdnutý UV gél nemusíme utierať.

5.2. Ošetrenie nechtov a predĺženie na šablónu

Na necht nanesieme nail prep na odmastenie nechtov a potom primer. Tieto prípravky nedávame do UV lampy. Prípadný lepkavý povrch neutierame. Na štetec naberieme číry UV gél a otrieme ho o stred nechta, kde sa stretáva forma a príordný necht. V tomto mieste potrebujeme mať necht najhrubší. Gél postupne roztláčame k nechtovej kožičke, ale aj opačným smerom na formu, kde tvarujeme špičku. Gél sa nesmie dotýkať kožičky. Vrstvu dáme do UV lampy na 2 minúty. Ak je necht tenký tak nanesieme ešte jednu vrstvu gélu. Výpotok utrieme buničinou a čističom gélu. Celý povrch nechta prebrúsime pilníkom a vytvarujeme špičku. Prach odstránime suchou kefkou.

6. Použijeme kamuflážny UV gél, cover

Kamuflážnym gélom zjednotíme farbu nechtového lôžka. Francúzska manikúra tak bude vyzerať profesionálne. Kamuflážny gél otrieme o stred nechtového lôžka. Nenanášame ho na celý nech. Tvarujeme ním len lôžko do mandle. Roztláčame ho tak, aby pri kožičke bolo gélu menej a smerom do stredu nechta postupne viac. Nesmie sa však dotýkať kožičky. V strede nechta vytvarujeme gél do pekného oblúčika, to bude naša smile línia. Dáme do UV lampy na 2 minúty. V prípade potreby môžeme vrstvu zopakovať. Výpotok utrieme čističom gélu a buničinou. Pilníkom dotvarujeme necht.

7. Biela špička a smile línia

Pilníkom prebrúsime, prípadne dotvarujeme smile líniu. Je to miesto, kde sa bude stretávať kamuflážny a biely gél. Prach odstránime suchou kefkou. V tenkej vrstve nanesieme na špičku biely UV gél. Vďaka tomu, že kamuflážny UV gél je v hrubšej vrstve a máme prebrúsenú smile líniu, bude nanášanie bieleho gélu jednoduchšie. Bielu špičku dáme do UV lampy na 2 minúty. Ak je to farebne potrebné tak vrstvu zopakujeme.

8. C-oblúk a zdobenie nechtov

Teraz je vhodný čas pre použitie ozdôb, ktoré je potrebné zaliať gélom. Sú to napr. glitre, sušené kvety, glitrový prach, fimo, tvarované ozdoby ako srdiečka, delfíny... Nanesieme tenkú vrstve číreho gélu a do tejto vrstvy vložíme ozdoby. Dáme do Uv lampy na 2 minúty. Zdobenie zalejeme hrubšou vrstvou gélu, ktorou hneď vyrovnáme výškový rozdiel medzi kamuflážnym a bielym gélom. Gél opäť roztláčame tak, aby ho na špičke a pri kožičke bolo menej a v strede viac. Modelujeme tým C-oblúk, vďaka ktorému budú nechty odolnejšie pri nárazoch a tým aj dlhšie vydržia. Vrstvu necháme tvrdnúť v UV lampe 2 minúty. Výpotok utrieme čističom gélu a buničinou. Ak nám niekde stiekol gél, alebo nechty niesú celkom rovné, opravíme to pilníkom. Prach aj tentokrát odstránime suchou kefkou.

9. Záverečná vrstva gélu

Prebrúseným nechtom vrátime lesk tak, že na ne nanesieme tenkú vrstvu číreho gélu. Necháme v UV lampe 2 minúty a výpotok utrieme buničinou a čističom gélu.

10. Ošetrenie nechtov olejom

kožičku namáhanú opakovaným pilníkovaním ošetríme olejčekom. Nanesieme ho na kožičku a bruškom palca ho vmasírujeme. Pokožku zmäkčuje a vyživuje. Pravidelným používaním oleja predídete tvorbe záderov.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024