Návody a inšpirácie

  1. Malá sada na akrylové nechty sequent lux

Malá sada na akrylové nechty sequent lux


ID4492
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2024. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

33-dielna akrylová sada pre začiatočníkov. V tejto sade nájdete všetko potrebné na akrylové nechty doma. Sada je vytvorená z kvalitných akrylov a liquidu značky silcare. Nájdete tu prípravky na odmastenie nechtov, ale aj na priľnutie akrylu a modelovacie akryly v troch základných farbách pre vytvorenie dokonalej francúzskej manikúry. Akryl je v porovnaní s gélom tvrdší a schne na vzduchu. Nepotrebujete teda žiadnu UV lampu. Môžete tak predlžovať nechty na tipy, alebo na šablóny bez lepenia tipov. Farebný akryl a ozdoby môžete použiť na oživenie. Čistič štetca z hlavnej foto nie je súčasťou sady.
štítok Zľava, Výpredaj

Príprava a nalepenie tipu

Pred modelovaním je potrebné si prírodný necht jemne zmatniť brúsnym blokom. Pomarančovým drievkom zatlačíme kožičku. Vzniknutý prach odstránime kefkou. Na umelý tip nanesieme lepidlo a nalepíme ho na necht tak, aby v spoji nevznikli žiadne bubliny. Tip držíme pevne, kým lepidlo nezaschne. Gilotínou si tip skrátime. Tvar upravíme pilníkom, prebrúsime prechod a celý tip zmatníme. Na odmastenie nechtu použijeme nail prep, ktorý sa nachádza v sade. Pre lepšie priľnutie akrylu nanesieme primer a necháme ho chvíľku pôsobiť.

Modelovanie akrylom

Na predĺžený a zmatnený necht, môžeme začať aplikovať akrylovú hmotu. Pri modelovaní francúzskej začneme najprv nanášať biely akryl, ktorý vymodelujeme do smile línie. Následne aplikujeme kamuflážny akryl, ktorý zakryje všetky nedostatky a vytvorí dokonalé nechtové lôžko. Poradie akrylov môžeme aj vymeniť a to tak, že najprv vymodelujeme kamuflážnym akrylom nechtové lôžko a potom nanesieme biely akryl. Následne vymodelujeme tvar a C-oblúk čírym akrylom. Akryl tvrdne na vzduchu, preto nie je potrebná žiadna UV lampa na vytvrdnutie.

Zdobenie farebným akrylom

Ak je modeláž vytvrdnutá, upravíme jej tvar pilníkom a brúsnym blokom. Akryl je po vytvrdnutí tvrdší ako gél, preto na jeho úpravu môžeme použiť aj brúsku. S brúskou pracujeme opatrne, aby sme modeláž upravili, nie poškodili. Akrylové nechty vyhladíme ešte brúsnym blokom. Ako poslednú vrstvu použijeme lak top coat ultraviolet minimálne v 2 vrstvách. Po zaschnutí môžeme ozdobiť necht farebným akrylom alebo vytvorením 3D ozdoby. Takto vytvorenú ozdobu nie je potrebné prelakovať. Záleží len od vás a vašej fantázie, či chcete mať ozdobu lesklú alebo matnú.

Založenie šablóny na necht

Ako pri lepení tipu, tak aj pri osadení šablóny si musíme najprv upraviť prírodný necht. Brúsnym bokom necht jemne zmatníme a odstránime vzniknutý prach. Ak je to potrebné, zatlačíme kožičku. Aplikujeme nail prep na odmastenie a následne nanesieme aj primer. Primer necháme chvíľku pôsobiť, na povrchu môže zanechať jemne lepkavý film. Teraz môžeme osadiť šablónu pod voľný okraj nechtu. Spolu musia tvoriť súvislú líniu. Ak je šablóna správne osadená, môžeme začať s modelovaním.

Predlžovanie nechtov na šablóne

Na osadenú šablónu najprv aplikujeme číry akryl, ktorým si necht predĺžime. Hmotou si vytvoríme tvar a dĺžku. Je potrebné ju naniesť minimálne do polovice prírodného nechtu. Ak modeláž vytvrdne, môžeme šablónu opatrne odstrániť a následne pokračovať v modelovaní. Pokračujeme s farebnými akrylmi ako je kamuflážny, biely, farebný a glitrový. Na záver modelovania opäť nanesieme číry akryl, ktorým vymodelujeme tvar a C-oblúk. Modeláž necháme vytvrdnúť na vzduchu.

Záverečná vrstva

Vytvrdnutú modeláž upravíme a prebrúsime pilníkom a brúsnym blokom. Na úpravu tvaru môžeme použiť aj brúsku, s ktorou je potrebné pracovať opatrne. Hotové nechty prelakujeme lakom top coat ultraviolet. Lak nanesieme minimálne 2 krát. Nechty si spestríme vložením vodolepky, ktorú zafixujeme opätovným nanesením laku top coat ultraviolet. Ten necháme voľne vyschnúť na vzduchu. Na záver aplikujeme výživný olejček na kožtičku.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024