Návody a inšpirácie

Sada na gélové nechty (5ml UV gély)


ID1361
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

37-dielna gélová sada na nechty s 36 W UV lampou s časovačom. V UV lampe je aj potrebný počet žiaroviek. Výhodná sada pre začiatočníkov. V sade je 12 druhov skúšobných, menej plnených ozdôb. Súčasťou sady je i návod na gélové nechty.
štítok Zľava

Chcete návod ako robiť gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

1. Prebrúsenie nechtov

Príprava nechtov pred predlžovaním je veľmi dôležitá. Závisí od toho životnosť nechtov. Ruky tesne pred prípravou neumývame a neumývame ich ani počas celého predlžovania nechtov. Zatlačte nechtovú kožičku, prípadne ju odstráňte. Celý povrch nechta zmatnite brúsnym blokom. Nebrúsime príliš, aby sme nepoškodili necht. Prach odstránime suchou kefkou, alebo štetcom.

2.1. Ako lepíme tipy

Jedným zo spôsobov predlžovania je lepenie umelých tipov. V balení je 10 rôznych veľkostí. Vyberieme správnu veľkosť, no neprihliadame na dĺžku, ale na šírku nechta. Umelý necht má byť prirodzeným pokračovaním prírodných nechtov. Tip teda nesmie byť ani užší, ale ani širší ako prirodzený necht. Na vyznačenú plochu (zarážku) nanesieme lepidlo na tipy. Tip priložíme na necht tak, aby bol rovno a nevznikla pod ním bublinka. Pridržíme 10 sekúnd a môžeme lepiť ďalšie.

2.2. Ako správne založiť formy

Ak sa rozhodnete pre gélové nechty bez lepenia tipov, vtedy je vhodné použiť samolepiacu šablónu. Zakladáme ju pod voľný okraj podrasteného nechtu a prilepíme ju o prst. Dva konce zlepíme aj pod prstom čím si môžeme zvoliť tvar nechtov. Správne založená šablóna je prirodzeným pokračovaním prírodného nechtu.

3. Strihanie gilotínou

Príliš dlhé tipy vieme bezpečne skrátiť gilotínou. Tipy neprasknú a vieme ich potom ľahšie vytvarovať. Ak chceme hranaté nechty, tak vložíme tip do gilotíny kolmo. Ak by sme chceli mierny oblúčik, tak vložíme tip pod uhlom. Zostrihnuté tipy jemne prebrúsime, aby neboli príliš ostré hrany.

4. Prebrúsenie nalepených tipov

Tým, že sme nalepili na vlastný necht ten umelý, vnikol nepekný prechod. Tento prechod zbrúsime do stratena pilníkom. Dávame pozor, aby sme neprebrúsili prírodný necht. Na záver jemným pilníkom prebrúsime celý povrch umelého nechta. Prach odstránime suchou kefkou.

5.1. Podklad a prvá vrstva gélu

Pre lepšiu priľnavosť gélu k nechtu použijeme primer. Nanesieme ho len na prirodzený necht. Nedávame do UV lampy. Na celý necht (ako umelý tak aj prírodný) nanesieme podkladový Uv gél. Nanášame ho v tenkej vrstve a dbáme, aby nezatiekol ku kožičke. Túto vrstvu gélu necháme v UV lampe zaschnúť 2 minúty. Počas tvrdnutia gélu sa na jeho povrchu vytvára lepkavý výpotok. Ten zatiaľ nemusíme odstraňovať.

5.2. Podklad a predĺženie na šablóny

Na prirodzený necht natrieme primer, ktorý slúži na lepšiu priľnavosť. Naň v tenkej vrstve nanesieme podkladový gél, ktorý nanesieme už aj na šablónu. Nanášame do takého tvaru, aké chceme nechty. Necháme v UV lampe zaschnúť 2 minúty. Neľakáme sa lepkavosti po vybratí z UV lampy. Je to výpotok. Zatiaľ ho nebudeme utierať a nanesieme vrstvu číreho gélu, ktorým predĺžime necht. Číry gél otrieme o stred nechta, kde sa spája forma s prirodzeným nechtom. Guľôčku postupne rozťahujeme smerom ku špičke aj smerom ku kožičke. Vždy tak, aby v strede bolo gélu viac. Gél nám opäť nesmie zatiecť ku kožičke, aby nevznikali odchlipy. Vrstvu dáme uschnúť do UV lampy na 2 minúty. Po vytvrdnutí utrieme lepkavosť čističom gélu a buničinou. Odstránime šablónu a pilníkom vytvarujeme necht. Prach odstránime.

6. Predĺženie nechtového lôžka kamuflážnym gélom

Krycí gél telovej farby. Používaný hlavne pri francúzskej manikúre. Kedy pri odrastaní nieje vidno odrastenú špičku. Zároveň kryje farebné nedostatky nechtov a vylepšuje celkový dojem. Nanášame ho na stred nechta a postupne roztláčame k nechtovej kožičke. Nesmie sa jej však dotýkať. Pri nechtovej kožičke má byť gélu menej a smerom do stredu nechta vždy viac. V strede nechta si tento gél vytvarujeme do tvaru mandle, aby sme mali presne určenú hranicu pre nanesenie bieleho gélu. Vrstvu kamuflážneho UV gélu dáme do UV lampy na 2 minúty. Lepkavosť utrieme čističom gélu a buničinou a necht vytvarujeme ešte pilníkom.

7. Francúzska manikúra s bielou špičkou

Pilníkom prebrúsime aj oblúčik kamuflážneho gélu, kde budeme napájať bielu špičku. Vytvarujeme si tak peknú a čistú smile líniu. Prach odstránime. Na špičku nanesieme biely UV gél. Ak chceme farebnú francúzsku manikúru, tak použijeme farebný gél. Bielym gélom sa nesnažíme vyrovnať rozdiel medzi kamuflážnym gélom a špičkou. Biely gél necháme v UV lampe 2 minúty. Ak chceme nechty zdobiť, utrieme lepkavý výpotok.

8. Zdobenie nechtov a C-oblúk

Pred uložením ozdôb, nanesieme na necht tenkú vrstvu číreho gélu. Do tejto vrstvy vložíme ozdoby (glitre, nitky, glitrový prach, fimo, drvené mušle, sušené kvety). Vkladáme tie ozdoby, ktoré je potrebné zaliať gélom. Vložíme do UV lampy na 2 minúty. Po vytvrdnutí zalejeme zdobenie čírym gélom a touto vrstvou aj vyrovnáme rozdiel medzi kamuflážnym a bielym gélom. Gél rozmiestníme tak, aby v strede bolo najviac a pri kožičke a na špičke menej. Hrubá špička je neprofesionálna a neestetická. Gél necháme v UV lampe 2 minúty, utrieme výpotok a necht posledný krát prebrúsime pilníkom. Prach odstránime.

9. Natrieme vrchný gél pre lesk

Po prebrúsení ostane necht matný. Nanesením tenkej vrstvy vrchného gélu mu vrátime lesk. Túto tenkú vrstvu necháme v UV lampe 2 minúty. Výpotok utrieme čističom gélu a buničinou. Celkom na záver ošetríme nechtovú kožičku olejčekom. Olejček nanesieme pomocou štetčeka a vmasírujeme do kožičky. Pravidelným používaním oleja na kožičku predídete tvorbe záderov.

10. Aplikujeme olejček

V poslednom kroku ošetríme kožtičku v okolí nechtov. Použijeme na to výživný olejček, ktorý kožtičku zmatní a vráti jej zdraví vzhľad. Nanášame ho štetcom a krúživými pohybmi ho vmasírujeme. Ak budete používať olejček pravidelne, predídete vzniku záderov.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024