Návody a inšpirácie

Gélová sada s digitálnou UV lampou


ID1480
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

30-dielna základná sada na gélové nechty s 36 W digitálnou UV lampou s časovačom a sušičkou. V UV lampe je aj potrebný počet žiaroviek. Súčasťou sady je i návod na gélové nechty.
štítok Zľava

Chcete návod na gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

1. Príprava nechtov pred predlžovaním

Aby gélové nechty dobre držali, je potrebné na to vhodne pripraviť prirodzené nechty. Ruky pred prípravou neumývame. Najprv zatlačíme nechtovú kožičku, opliníkujeme nechty a prebrúsime celú plochu nechtov brúsnym blokom. Dávame pozor, aby sme nepoškodili necht, potom by gél pri tvrdnutí na nechtoch pálil. Prach, ktorý vznikne pri brúsení odstránime suchým štetcom, alebo suchou kefkou.

2.1. Nalepenie tipov na nechty

Pri predlžovaní nechtov na tipy, je dôležité zvoliť správnu veľkosť umelého nechta. Nesmie byť užší, ale ani širší ako prirodzený necht. Umelý tip má vyznačenú akúsi hranicu (lôžko). Je to miesto, ktorým sa prilepí o prirodzený necht. Na toto lôžko nanesieme lepidlo na tipy a priložíme k nechtu tak, aby sa nevytvorila vzduchová bublinka. Pridržíme asi 10 sekúnd. Neľakáme sa dĺžky, pretože tú upravíme v ďalšom kroku :).

2.2. Správne založenie šablóny

Nechty sa dajú predlžovať aj bez lepenia tipov. Používajú sa na to samolepiace šablóny a necht sa tak nedostáva do kontaktu s lepidlom. Šablóna, alebo forma je jednorázová pomôcka. Zakladá sa pod voľný okraj podrasteného nechtu. Jeden koniec sa prilepí na prst a druhý sa zlepí pod prstom. Správne založená šablóna je plynulým a prirodzeným pokračovaním prirodzeného nechtu.

3. Strihanie umelých nechtov

Nechtové tipy skracujeme gilotínou. Sú to špeciálne kliešte, ktoré nenamáhajú a neoslabujú tip. Podľa požadovaného tvaru nechtov vložte tip do otvoru kolmo, alebo pod uhlom. Ušetríte tak čas, ktorý by ste strávili tvarovaním nechtov pilníkom.

4. Prebrúsenie prechodu z tipu na necht

Neestetický prechod v mieste kde je nalepený umelý tip prebrúsime pilníkom. Brúsime opatrne, aby sme nepoškodili prirodzený necht. Začať môžeme drsnejším pilníkom a k záveru vymeníme pilník za jemnejší, alebo použijeme brúsny blok. Jemným pilníkom, alebo blokom prebrúsime aj celý povrch nechtového tipu. Prach odstránime suchou kefkou, alebo štetcom.

5.1. Prvá vrstva gélu na nechtové tipy

Pred nanesením prvej vrstvy gélu, natrieme len na prirodzený necht primer. Necháme krátko pôsobiť (cca 30 sekúnd), a tak na celú plochu nechta nanesieme v tenkej rovnomernej vrstve 1-fázový UV gél. Gél nesmie zatiecť k nechtovej kožičke. Ak sa tak stane, je potrebné to očistiť pomarančovým drievkom, alebo špajlou. Gél necháme zaschnúť v UV lampe 2 minúty. Lepkavý povrch nemusíme utierať.

5.2. Predlžovanie gélom na formy

Pred samotným predlžovaním je potrebné na prirodzený necht natrieť primer. Slúži na lepšiu priľnavosť gélu k nechtu. Nanášame ho len na necht a nie na formu. Necháme pôsobiť cca 30 sekúnd a môžeme predlžovať necht 1-fázovým gélom. Gél zo štetca otrieme o hranicu medzi nechtom a formou. Postupne ho rozotierame k nechtovému lôžku, ale aj na opačnú stranu k špičke, aby sme vytvorili gélový necht. Rozotierame ho tak, aby v strede, kde sa napája na prírodný necht bolo gélu viac a pri kožičke a na špičke menej. Gél sa nesmie dotýkať kožičky. Dáme vyschnúť do UV lampy na 2 minúty. Lepkavosť utrieme čističom gélu a buničinou. Odstránime samolepiacu formu a nechty tvarujeme pilníkom. Prach odstránime suchou kefkou, alebo štetcom.

6. Ako použiť kamuflážny UV gél

Maskovací, alebo make-up UV gél je prirodzenej telovej farby. Používame ho hlavne pri francúzskej manikúre, kedy je vhodné vymodelovať ním nechtové lôžko. Zjednotí sa tak farba nechtov. Kamuflážny gél otrieme o stred nechta a modelujeme do tvaru mandle. Aby mal necht správny tvar, tak pri kožičke má byť gélu menej a v strede nechta viac. Začíname modelovať C-oblúk. Necháme vytvrdnúť v UV lampe 2 minúty. V prípade potreby môžeme vrstvu zopakovať. Po zaschnutí gélu očistíme lepkavosť čističom gélu a vrstvu kamuflážneho gélu prebrúsime do správneho tvaru.

7. Tip na peknú smile líniu

Lôžko vymodelované kamuflážnym gélom je v strede vyššie, čo bol zámer nielen pre životnosť nechtov, ale aj pre peknú francúzsku manikúru. Miesto, kde sa bude stretávať biely a kamuflážny gél (smile línia) môžeme pokojne dotvarovať pilníkom. Vďaka tomuto prebrúseniu budeme presne vedieť kde naniesť biely gél a nemusíme sa báť roztrasených oblúčikov. Prach z brúsenia odstránime a na špičku nanesieme v tenkej vrstve biely UV gél. Necháme v UV lampe 2 minúty. Podľa potreby môžeme vrstvu bieleho gélu zopakovať. Bielym gélom sa nesnažíme dorovnať výškový rozdiel.

8. Vkladanie ozdôb a C-oblúk

V prípade, že chceme nechty zdobiť ozdobami, ktoré je potrebné zaliať gélom, urobíme to v tomto kroku. Na nechty nanesieme tenkú vrstvu gélu a doň vložíme glitre, glitrový prach, fimo... Necháme v UV lampe 2 minúty. Lepkavosť neutierame a nanášame ďalšiu vrstvu 1-fázového gélu, ktorou už vyrovnáme výškový rozdiel medzi kamuflážnym a bielym gélom a domodelujeme C-oblúk. Necháme v UV lampe 2 minúty a lepkavý výpotok utrieme čističom gélu a buničinou. Tvar nechtov dotiahneme pilníkom a prach odstránime. Správne predĺžený necht má mať z profilu tvar písmena C.

9. Ako vrátiť nechtom lesk

Aby boli nechty po prebrúsení opäť lesklé, nanesieme na ne tenkú vrstvu 1-fázového gélu. V UV lampe necháme zatvrdnúť 2 minúty a lepkavosť očistíme čističom gélu

10. Olejček na nechty

Nezabúdame ani na ošetrenie nechtovej kožičky, ktorá bola pri pilníkovaní namáhaná. Vmasírujeme do nej voňavý olejček, ktorý kožičku zvláčni, vyživuje a predchádza tvorbe záderov.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024