Blog

Modelovacia sada na akrylové nechty


ID1156
Sada Na sklade
27-dielna sada. Akrylové sady sú vhodné na modelovanie a zdobenie akrylových nechtov na tipy alebo na šablónky. V tejto sade nájdete všetko, čo budete... Celý popis
Bežná cena 63.90 €
Ušetríte 23% 14.91 €
Naša cena 48.99 €
Uvedené ceny sú s DPH (20%)

Odporúčame dokúpiť

Popis produktu

27-dielna sada. Akrylové sady sú vhodné na modelovanie a zdobenie akrylových nechtov na tipy alebo na šablónky. V tejto sade nájdete všetko, čo budete potrebovať. Stačí sa len pustiť do kreatívnej práce. Najprv si však jednotlivé kroky premyslite, pretože akryl tvrdne na vzduchu. Predídete tak predčasnému zatvrdnutiu hmoty. Kozmetický acetón z hlavnej fotky nie je súčasťou sady.
štítok Zľava, Výpredaj

Potešil by vás návod, ako robiť akrylové nechty? Stiahnite si ho tu!

Zmatnenie a príprava nechta

Pred začatím si upravíme prírodné nechty tak, že zatlačíme kožtičku pomarančovým drievkom a zmatníme povrch jemným brúsnym blokom. Vzniknutý prach z pilovania odstránime suchou kefkou. Vyberieme si správnu veľkosť umelého tipu a na pripravený necht ho nalepíme pomocou lepidla. Tip je potrebné nalepiť tak, aby v spoji nevznikli bublinky. Dĺžku skrátime gilotínou. Vzniknutý prechod je potrebné prebrúsiť do stratena a zmatniť celý povrch tipu. Prach opäť odstránime kefkou a nanesieme primer, ktorý necháme chvíľku pôsobiť.

Vytvorenie bielej špičky a C-oblúka

Na predĺžený necht nanesieme biely akryl pomocou prírodného štetca. Bielym akrylom vytvarujeme smile líniu. Pokračujeme kamuflážným akrylom, ktorým vytvoríme dokonalé nechtové lôžko a zakryjeme všetky nedostatky. Následne celé zafixujeme čírym akrylom, vytvarujeme ním necht aj C-oblúk. V strede nechta je vrstva akrylu najhrubšia a na okraji najtenšia. Akrylovú modeláž necháme vytvrdnúť na vzduchu.

Úprava modeláže a vrchný lak

Ak je akrylová modeláž vytvrdnutá, môžeme ju upraviť a odstrániť všetky nerovnosti pilníkom alebo brúskou. Na vrch nanesieme top coat UV lak minimálne v dvoch vrstvách alebo podľa potreby. Na takto hotové nechty môžeme vymodelovať rôzne 3D ozdoby z akrylu. Postup pri 3D ozdobách sa od modelovania líši tým, že 3D ozdoby musíme modelovať, až kým akryl nezaschne.

Zdobenie glitrami

Zdobenie glitrami je veľmi rýchle a jednoduché. Glitre sa na necht aplikujú počas modelovania spolu s akrylom. Na vopred pripravený necht nanášame vrstvy akrylu s glitrami a ukladáme ich podľa predstáv. Ozdobený necht zafixujeme čírym akrylom, ktorým súčasne vymodelujeme tvar a C-oblúk. Pilníkom upravíme a odstránime všetky nerovnosti. Nanesieme vrchný lesk top coat UV lak. Dozdobiť to môžeme vodolepkou alebo lakom a opäť naniesť vrchný top coat UV lak.

Osadenie šablóny

Nechty môžeme predĺžiť aj šetrnejším spôsobom a to práve šablónou. Vtedy sú nechty pevnejšie, odolnejšie a šetrnejšie. Pred osadením šablóny zmatníme povrch prírodného nechtu, odstránime prach a aplikujeme primer. Šablónu osadíme tak, aby nevznikol žiaden schod, ale aby tvorila súvislú líniu. Akrylovú hmotu nanesieme na šablónu a vytvoríme z nej požadovaný tvar. Po vytvrdnutí akrylu môžeme opatrne šablónu odstrániť.

Vrchný lak a úprava nechtu

Najprv nanesieme biely akryl, ktorým vymodelujeme bielu špičku so smile líniou. Následne aplikujeme číry akryl.Vymodelujeme tvar nechta a C-oblúk. Ak je modeláž vytvrdnutá, upravíme jej tvar a odstránime všetky nerovnosti pilníkom alebo brúskou. Na záver použijeme top coat UV lak pre lesk. Ruky môžeme umyť a aplikovať výživný olejček.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023