Luxusná priadza YarnArt Luxor je vyrobená zo 100% mercerizovanej bavlny a ponúka širokú škálu farieb. Celý popis
Naša cena | 2.45 € |
---|---|
Uvedené ceny sú s DPH (23%) |
štítok | Zľava |
Bavlna Giza
Giza je egyptská bavlna s vysokou kvalitou a je jednou z najvzácnejších druhov bavlny, ktorá je pestovaná v úrodnom údolí rieky Níl v Egypte. Je triedená na základe priemeru, dĺžky vlákna a taktiež aj jeho stavu. Čím je vlákno dlhšie a má menší priemer, tým je možné spriadať jemnejšiu priadzu, ktorá získava lepšie hodnotenie kvality. Táto prestížna bavlna z Egypta je vyhľadávaná najmä pre svoju vysokú pevnosť, kvalitu, mäkkosť a tiež extra dlhé vlákno.
Kĺbko tejto luxusnej vlny má hmostnoť 50g a dĺžka návinu je 125m. To, že je vyrábaná z Gizy jej dodáva vyššiu pevnosť, ale zároveň mäkkosť. Povrch je hladký, lesklý a príjemný na dotyk čím je možné vytvoriť luxusné bavlenné produkty.
Túto pletaciu a háčkovaciu priadzu je možné použiť na tvorenie doplnkov a oblečenia pre každé ročné obdobie. Je vhodná na pletenie a háčkovanie letných čiapočiek, čelenie, plaviek, sukní ale aj rôznych topov a svetríkov do chladnejšieho počasia. Využijete ju aj pri výrobe bytových a módnych doplnkov ako sú obrusy, deky, tašky, peňaženky alebo aj klobúky a opasky. Je tiež veľmi obľúmená na výrobu amigurumi hračiek a detského oblečenia. Pri pletení a háčkovaní odporúčame používať háčik a ihlice s hrúbkou 3,5mm.