Lana Gatto Cable 8 50g 283m

ID20700

100% mercerizovaná egyptská bavlna. Určená pre jarné a letné výrobky ako sú topy, šaty, plavky, ale aj bytové doplnky ako sú obrusy a dečky. Oblečenie... Celý popis

Naša cena 4.29 €
Uvedené ceny sú s DPH (23%)
100% mercerizovaná egyptská bavlna. Určená pre jarné a letné výrobky ako sú topy, šaty, plavky, ale aj bytové doplnky ako sú obrusy a dečky. Oblečenie z mercerizovanej bavlny má sýte farby a lepšie drží tvar.

Lana Gatto Cable 8 – lesklá mercerizovaná bavlna pre precízne a elegantné projekty

Lana Gatto Cable 8 je vysoko kvalitná priadza zo 100 % mercerizovanej egyptskej bavlny, ktorá vyniká svojím jemným leskom, pevnosťou a hladkým povrchom. Mercerizácia dodáva vláknu luxusný vzhľad a zvyšuje jeho odolnosť aj farebnú stálosť. S úžasne jemnou štruktúrou a výnimočne dlhým návnom (až 283 metrov v 50 g) je táto priadza ideálna na jemné háčkované vzory, čipky, letné topy, obrúsky, dečky, hračky, amigurumi aj dekorácie do domácnosti. Je to talianska kvalita, ktorú ocenia začiatočníci aj pokročilí tvorcovia. Vlákno je hladké, neštiepi sa a práca s ním je plynulá a presná. Oblečenie z mercerizovanej bavlny má sýte farby a lepšie drží tvar. Hotový úplet z mercerizovanej bavlny vyzerá vďaka jemnému lesku luxusnejšie, lepšie pohlcuje vlhkosť, je priedušnejšia, takže sa v lete nosí ešte príjemnejšie ako klasická bavlna a je aj mäkšia, teda príjemnejšia na dotyk. Perfektná na háčkovanie. Dostupná v mnohých žiarivých farbách.

Vlastnosti

  • Zloženie: 100 % mercerizovaná egyptská bavlna
  • Hmotnosť: 50 g
  • Dĺžka návinu: cca 283 m
  • Odporúčané ihlice: 1,25 mm
  • Odporúčaný háčik: 1,25 mm
  • Typ: hladká, pevná, lesklá bavlna s výbornou tvarovou stálosťou

Spotreba (orientačne)

  • Háčkovaná dečka (30×30 cm): 1 klbko
  • Dámsky top (veľ. M): 3–4 klbká
  • Plavky (veľkost S): 2-3 klbká

Údržba

  • pranie: v rukách na 30 stupňov,
  • sušenie: vo vodorovnej polohe
  • žehlenie: nežehliť