Návody a inšpirácie

Gélová sada s tipmi pre začiatočníkov


ID5246
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 07/2024. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

33-dielna sada bez UV lampy. Ak ste už vlastníkom UV lampy a potrebujete len doplniť materiál, tak táto sada je práve pre vás. Do 36W lampy nechty vkladáme len na 2 minúty. Vďaka šablóne a tipom bude predlžovanie nechtov jednoduché a rýchle. Pri správnej aplikácii vydržia gélové nechty 3-6 týždňov. Gélová sada obsahuje biele aj priesvitné tipy, lepidlo potrebné k ich prilepeniu, gilotínu, drsnejšie aj jemnejšie pilníky, modelovacie aj farebné UV gély a mnoho iného. Vďaka hustote gélov v tejto sade, je práca s nimi jednoduchšia, pretože sa neroztekajú počas práce. Vytvoríte nimi francúzsku manikúru, babyboomer, alebo jednofarebné nechty.
štítok Výpredaj

Umelý tip a príprava nechta

Pred nalepením umelého tipu musíme pripraviť prírodné nechty. Odlakovačom odstránime zvyšky laku prípadné nerovnosti. Pomarančovým drievkom zatlačíme kožičku. Jemným brúsnym blokom narušíme povrch platničky a odstránime prach. Lepidlo na tipy nanesiem do zarážky, ktorá sa nachádza na tipe. Tip nalepíme na necht a držím, kým lepidlo nezaschne. V spoji nesmú vzniknúť žiadne bublinky. Skrátilo by to životnosť modeláže. Gilotínou skrátime dĺžku a pilníkom prebrúsime povrch tipu ako aj prechod medzi tipom a nechtom. Aplikujeme prípravky ako je nail prep a primer.

Nanesenie gélu a francúzska manikúra

Nanesieme v tenkej vrstve 1-fázový UV gél. Použiť môžeme aj podkladový UV gél. Takto vytvoríme základnú vrstvu, ktorú necháme vytvrdnúť v 36W UV lampe 2 minúty. Pokračujeme bielym a kamuflážnym gélom, ktorými vytvoríme francúzsku manikúru. Každú vrstvu necháme zvlášť polymerizovať v UV lampe.

1-fázový UV gél a c-oblúk

Francúzsku manikúru zafixujeme 1-fázovým gélom a zároveň ním vytvoríme c-oblúk. Správny tvar a c-oblúk nám zaručí, že nechty budú pevné a odolné voči nárazom. Na modeláž nanesieme 1-fázový alebo stavebný UV gél a štetcom ho rozotrieme po nechte tak, aby po okrajoch bola vrstva najtenšia a v strede najhrubšia. Nechty modelujeme po jednom a zároveň vkladáme do UV lampy na 2 minúty. Ak ste zručný, môžete vymodelovať aj viac nechtov naraz.

Ošetrenie olejčekom a finish gél

Vytvrdnutú modeláž očistíme od lepkavého filmu cleanerom a buničinou. Ak sú na nechte nerovnosti, odstránime ich pilníkom alebo brúskou s jemným nadstavcom. Povrch vyhladíme brúsnym blokom a nechty prelakujeme čírym lakom alebo UV leskom, ktorý necháme polymerizovať. Na kožičku nanesieme olejček a krúživým pohybom ho vmasírujeme.

Založenie šablóny

Nechty je možné predĺžiť aj bez použitia lepidla. Predĺženie na šablóne je šetrnejšie a vymodelované nechty pôsobia prirodzenejšie. Aj tu je potrebné vykonať základnú manikúru a narušiť povrch platničky. Na odmastenie nechta použijeme nail prep. Pokračujeme primerom, ktorý necháme chvíľku pôsobiť. Základnú vrstvu vytvoríme tak, že pomocou plochého štetca nanesieme na platničku 1-fázový UV gél, použiť môžeme aj podkladový gél. Nanesenú vrstvu vložíme do UV lampy na vytvrdnutie. Po vytvrdnutí osadíme šablónu tak, aby medzi platničkou a šablónou nebola žiadna medzera ani schod.

Modelovanie na šablóne 1-fázovým gélom

Na osadenú šablónu nanesieme číry UV gél a pomocou neho vytvoríme tvar a dĺžku nechta. Vrstva gélu má byť tenká, ale zároveň dostatočné pevná. Gél po šablóne rýchlejšie steká, preto pracujeme pomerne rýchlo. Na vytvrdnutie vložíme nechty spolu so šablónou do 36W UV lampy na 2 minúty. Po vytvrdnutí odstránime šablónu a pokračujeme v predĺžení nechtového lôžka kamuflážnym gélom. Bielym gélom vytvoríme smile líniu. Každú nanesenú vrstvu necháme zvlášť vytvrdnúť v UV lampe.

Zdobenie glitrami

Pri modelovaní môžeme použiť aj rôzne ozdoby a glitre. Tie aplikujeme buď počas modelovania alebo až úplne na záver, a tak vytvoríme sugar efekt. Glitre spolu s čírym gélom aplikujeme po modeláži podľa predstáv. Ak sú nechty ozdobené, vložíme ich do UV lampy.

C-oblúk vytvorený UV gélom

Veľmi dôležitou vrstvou pri modelovaní je práve táto. Vďaka nej sú nechy pevné a odolné voči nárazu. Zafixujeme zdobenie a vytvoríme správny tvar ako aj c-oblúk. Nechty môžeme modelovať po jednom alebo viac naraz. Všetko záleží od vašej zručnosti a šikovnosti. Modelujeme 1-fázovým alebo stavebným UV gélom.

Finish gél a olejček na nechty

Vytvrdnuté nechty očistíme a pilníkom upravíme a vyrovnáme tvar. Na záver môžeme modeláž dozdobiť farebným gélom, ktorý necháme polymerizovať. povrch prelakujeme buď čírym lakom alebo UV finischom. Výživný olejček vmasírujeme prstom na kožičku.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024