Návody a inšpirácie

Certifikované detské priadze

Prečítate za 5 minút

Výber priadzí na detské projekty nie je len o estetike. Vlákna, ktoré budú zdobiť úplety pre deti, by mali spĺňať vysoké požiadavky na kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Ktoré certifikované priadze sú vhodné na tvorbu pre drobcov a prečo by mali patriť k produktovej kategórii s číslom 1?

Čo je OEKO-TEX® STANDARD 100

Ak na etikete priadze nájdete označenie OEKO-TEX® STANDARD 100, znamená to, že ide o dôveryhodný produkt testovaný na škodlivé látky. Produkty sa testujú na základe rozsiahleho katalógu kritérií, ktorý je aktualizovaný minimálne raz za rok.

Produktové triedy

Okrem toho, že váš výrobok obsahuje OEKO-TEX® certifikát, môžete pri ňom nájsť aj konkrétne označenie produktovej triedy. Pri výrobkoch určených pre detičky a novorodencov nájdete označenie class 1. Produkty sú do jednotlivých tried radené podľa toho, na aké používanie sú určené. Vo všeobecnosti platí, že čím intenzívnejší kontakt s pokožkou, tým sú nároky na daný produkt prísnejšie.

  • produktová trieda 1 (class 1) - do tejto kategórie patria odevy a textilné hračky pre dojčatá a deti do troch rokov. Tieto výrobky musia spĺňať najprísnejšie limity a normy.
  • produktová trieda 2 (class 2) - zahŕňa produkty, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou. Touto triedou môžu byť označené blúzky, košele, spodná bielizeň či matrace.
  • produktová trieda 3 (class 3) - túto triedu môžu mať produkty, ktorých kontakt s pokožkou je minimálny. Sú to kabáty, vesty alebo opasky.
  • produktová trieda 4 (class 4) - označujú sa ňou materiály, ktoré slúžia na dekoračné účely. Patria sem napríklad obrusy, závesy alebo poťahové látky.

Certifikované priadze pre váš detský projekt

Alize

Všetky produkty od tureckého výrobcu Alize disponujú certifikátom OEKO-TEX® STANDARD 100 class 1 alebo class 2. Medzi detskými priadzami najvyššej produktovej triedy nájdete priadze Bella, Bella Batik, celý rad priadzí Cotton Gold, Merino Royal, Puffy a takisto Baby Best.

Himalaya

Ak hľadáte dôveryhodné vlákna, vyskúšajte priadze od tureckej značky Himalaya. Certifikát OEKO-TEX® STANDARD 100 je súčasťou celej rady produktov. Výrobca má vo svojej ponuke mäkké a hebké priadze, ktoré budú dokonalou voľbou pre huňatý detský úplet. Či už je to Medical Baby alebo Everyday Bebe Lux. Medzi jednoznačných favoritov patrí ženilková priadza Himalaya Dolphin Baby, ktorá je jedinečná svojím zložením aj spôsobom výroby.

Yarnart

Detské certifikované priadze najvyššej triedy ponúka aj turecký výrobca YarnArt. Štítok OEKO-TEX® STANDARD 100 class 1 nájdete na druhoch priadzí Adore, Ideal, Begonia, Baby Cotton a Cotton Soft.

Nako

Certifikované priadze v produktovej triede číslo 1 ponúka aj výrobca Nako. Turecká značka má vo svojom portfóliu vlákna z prémiového akrylu, ktoré majú viaceré skvelé vlastnosti. Objavte priadze Elit Baby, Elit Baby Muare a batikované klbká Elit Baby Mini Batik. Sú veľmi jemné, nedráždia detskú pokožku a nežmolkujú sa ani pri častom praní a nosení.

Schachenmayr

Všetky priadze z dielne nemeckej značky Schachenmayr disponujú certifikátom zdratovnej nezávadnosti OEKO-TEX® STANDARD 100, class 1. Z detských priadzí sú to všetky druhy Baby Smiles, výrobca takisto odporúča priadzu Catania zo 100% česanej a mercerizovanej bavlny, ktorá je vhodná aj pre novorodeniatka.

Katia

K certifikovaným detským priadzam, ktoré radíme do produktovej triedy číslo 1, patrí aj organická merino vlna Baby Nature od značky Katia. Okrem certifikátu OEKO-TEX® STANDARD 100 má aj certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard), ktorý zaručuje, že priadza spĺňa vysoké štandardy kvality a pri jej výrobe neboli používané žiadne škodlivé látky. Baby Nature je vhodná na tvorbu celoročných úpletov pre detičky.

Drops

Pri značke Drops si môžete vybrať z pomerne širokej ponuky detských priadzí, ktoré patria k produktovej kategórii 1. V kategórii 100% merino vlny si môžete vybrať Baby Merino, Big Merino, Merino Extra Fine.

Pre vzdušné úplety sú vhodné bavlnené priadze Muskat, Paris a Safran. Spomedzi Drops zmesových priadzí si môžete zvoliť certifikované Cotton Merino a Cotton Light.

ID6537
Od 2.15 €
39 variánt
ID6536
Od 1.25 €
45 variánt
ID6535
Od 1.55 €
39 variánt
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024