Návody a inšpirácie

Pomôcka na meranie hrúbky priadze


ID16525
Vašu objednávku odošleme ešte dnes! Máme viac ako 50 kusov
Praktická obojstranná pomôcka na identifikovanie hrúbky vlny a správny výber veľkosti ihlíc a háčikov. Aby ste výpočet spotreby vlny správne vyrátali,... Celý popis
Naša cena 2.49 €
Uvedené ceny sú s DPH (20%)

Popis produktu

Praktická obojstranná pomôcka na identifikovanie hrúbky vlny a správny výber veľkosti ihlíc a háčikov. Aby ste výpočet spotreby vlny správne vyrátali, je dôležité vedieť akú má vlna hrúbku. S týmto meračom to bude hračka. Merač na vlnu je vyrobený z drevenej preglejky. Hrúbky vĺn sú laserovo vypálené. Ideálna pomôcka nielen pre začiatočníkov.
dĺžka 15 cm
šírka 5.5 cm
zloženie drevo
hrúbka 3 mm

Tento šikovný merač má hneď niekoľko funkcií

  • Jedna strana ponúka tradičný spôsob merania hrúbky priadze pomocou laserovo vypálených čiar. Tie majú rôzne hrúbky, ktoré nasledujú postupne od najhrubšej Jumbo po najtenšiu Super Fine. Majú anglické názvy, ktoré sa používajú vo všeobecnosti pre označenie hrúbky vĺn. Priložením kúsku vlny na vyznačenú líniu zistíte, akú má vlna približnú hrúbku. Správnu veľkosť nájdete ak vlna prekrýva celú čiaru, nemala by presahovať cez vyrytú časť. Vlnu počas merania nenapínajte, držte voľne. Táto pomôcka je tiež ideálna ak chcete kombinovať viacero vĺn.
  • Druhá strana vám pomôže pri výbere správnej veľkosti háčika alebo ihlíc na pletenie práve podľa hrúbky priadze. 
  • V hornej časti nájdete tiež oválny výrez na pripevnenie vzoriek priadzí, aby sa nestratili a boli po ruke.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024