Blog

Ako zafixovať 3D vodolepky

Prečítate za 2 minúty

3D vzory na nechtoch sa stali trendom, no ak si predstavíme ich vytváranie gélom tak toto zdobenie zaberie priveľa času. Aby sme si čas skôr ušetrili, nájdeme na internete rôzne 3D nálepky a vodolepky s motívom, kvetov, ornamentov ale aj tradičné svetríkové motívy. Sú krásne, ale ako ich aplikovať a zafixovať?

Na začiatok si však upresníme pojmy, aby sme vedeli rozlíšiť nálepku od vodolepky. Líšia sa aj samotnou aplikáciou.

Rozdiel medzi nálepkou a vodolepkou

Nálepka je samolepiaca a je nazývaná aj samolepka. Takže motív len odlepíme z podkladovej platničky pomocou pinzety a prilepíme na necht. Malou nevýhodou týchto ozdôb je, že niekedy okraje nepriľnú k nechtu, a tak motív vytŕča do strán aj po zafixovaní gélom. Je to spôsobené tým, že samolepky sú hrubšie, preto sa nedokážu úplne prispôsobiť. Niekedy je to spôsobené aplikáciou, kedy samolepiacu časť nechtiac opackáme. Následne nie je dostatočne lepivá.

Vodolepky sú podstatne tenšie, ale zato pevné. Musíme ich však najprv vložiť do misky s vodou aby sa vzor odlepil. Až tak ho prenesieme na necht. Práve vodolepky dokonale splývajú s povrchom nechtov a nie je problém s ich fixáciou a tým aj dlhšou životnosťou zdobenia.

Ako predĺžiť životnosť 3D zdobenia?

Všade sa píše o tom, že zdobenie treba zafixovať. Znamená to, že nazdobený necht je potrebné pretrieť vrstvou vrchného finish gélu. V prípade 3D vodolepiek existuje malý trik, aby si zdobenie zachovalo 3D efekt. Najprv pretrieme celý nazdobený nechtík finish gélom. Následne vezmeme suchý štetec, ktorým pozbierame tú časť gélu, ktorá zaliala 3D vzor. Vložíme do UV/LED lampy. Zdobenie si tak doslova vyčistíme a zároveň ho táto vrstva prichytí k nechtu.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023