Blog

Pletená deka pre detičky

Prečítate za 3 minúty

Hebké, jemné a mäkučké deky sú neodmysliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ak je pletenie či háčkovanie vaším koníčkom neprehliadnite aktuálne trendy vo svete DIY (do it yourself - urob si sám).

Priadza vhodná na detskú prikrývku

V prvom rade nesmieme zabúdať na výber kvalitnej detskej priadze. Detská priadza by mala byť jemná, mäkká a nespôsobovať alergie. Pre bábätká sú ideálne priadze z merino vlny, či hrejivej alpaky. Vlny s prírodným zložením sa často kombinujú s akrylom, ktorý im dodáva pevnosť a odolnosť. Výber vhodnej priadze tiež záleži od obdobia, v ktorom budete deku používať.

Detská deka do kočiara či postieľky

Pre celoročné pletené deky sú vhodné priadze s obsahom merina, bavlny alebo bambusu. Tieto prírodné zložky sú ideálne na pletenie a háčkovanie pre bábätká a menšie detičky. Majú spoločné vlastnosti akými sú priedušnosť, jemnosť, ľahkosť, prirodzená termoregulácia a v neposlednom rade nepúšťajú vlákna.

Priadza obsahujúca zložky alpaky v zime skutočne zahreje a zároveň nespôsobuje alergie. Hrejivá pletená deka je ideálna do kočiarika počas zimného obdobia. Spotreba pre detskú deku do kočiara či postieľky s rozmerom 70 x 80 cm je približne 250- 300 g.

Deka z Doplhin Baby

Pletiete deku pre väčšie dieťatko? Obľúbené a trendy sú ženilkové priadze z mikropolyesteru, ktoré sú nadýchané a na dotyk veľmi jemné a hebké ako plyš. Medzi tieto priadze patrí Himalaya Dolphin baby, Dolphin Baby Color a tiež novinka od Alize priadza Velutto. Spotreba pre detskú deku 80 x 90 cm je približne 500 g.

Deka z Puffy vlny

V neposlednom rade je vlna Puffy jednoznačným favoritom pre výrobu pletenej deky. Táto detská priadza má predpripravené očká, preto na pletenie nepotrebujete ihlice ani háčik. Pletie sa jednoducho rukami. V ponuke je priadza s veľkými očkami Puffy a Puffy Color a priadza s malými očkami Puffy Fine a Puffy fine color. Hotové deky sú ľahké, no zároveň pôsobia nadýchane. Spotreba Alize Puffy vlny pre detskú deku s rozmerom 80 x 80 cm je približne 400 g, pre väčšiu detskú deku s rozmerom 100 x 100 cm 600 g.

ID11124
Od 2.49 €
74 variánt
ID10288
2.69 €
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023