Blog

Ihlice na pletenie KnitPro Zing

Prečítate za 4 minúty

História sa opakuje a preto nie je žiadnym tajomstvom, že pletenie a háčkovanie sú nákazlivým trendom. Aby však pletenie bolo radosťou a nie starosťou, dôležitým faktorom je výber správnych ihlíc. Ihlice na pletenie KnitPro Zing pletú doslova samé. Stačí si len vybrať ten správny typ. Či už štrikujete ponožky, alebo pletiete svetrík značka ihlíc Zing ponúka všetky modely. Rovné, kruhové, ponožkové a tiež populárne ihlice s vymeniteľným lankom.

Prečo ihlice Zing

Na prvý pohľad vás očaria žiarivé metalické farby. Veľkosti ihlíc sa navzájom odlišujú unikátnymi farbami. Pre presnejšie naberanie očiek však hroty ostávajú vo farbe kovu, strieborné. Pri držaní v rukách cítite ľahkosť ihlíc, čo oceníte pri dlhých hodinách pletenia. Sú vyrobené z prvotriedneho hliníka, preto v rukách nechladia. Aj menšie veľkosti ihlíc sú pevné a odolné.

Kovové ihlice sú ideálne na pletenie s každou priadzou, ktorá sa po povrchu plynule kĺže a nezachytáva. Ak s pletením začínate, tieto ihlice sú šité práve pre vás.

Typy ihlíc na pletenie, štrikovanie

Na pletenie do kruhu, pri ktorom nevznikajú na úplete okraje sú vhodné kruhové ihlice. KnitPro Zing vyrába fixné a tiež vymeniteľné kruhové ihlice. Veľmi obľúbené sa stali práve vymeniteľné ihlice.

Pri vymeniteľných ihliciach je potrebné dokúpiť lanko, ktoré k ihliciam pripojíte šrubovaním. Spoj je potrebné počas pletenia dotiahnuť. Pri jednom aj druhom typ majú ihlice s lankom hladký plynulý prechod, aby sa žiadna priadza nezachytávala. Lanká sú pružné a flexibilné. Úplety na lankách sa nestáčajú. Kruhové ihlice majú celkovú dĺžku od 40 do 150 cm, preto pri pletení zvoľte dĺžku podľa veľkosti projektu.

Klasické rovné ihlice sú na výber v niekoľkých dĺžkach. Na ich koncoch sú valčeky, aby priadza počas pletenia neušla. Rovné ihlice sú vhodné na pletenie každého modelu s štipkou trpezlivosti.

Ponožkové ihlice Zing, nazývané tiež obojstranné sú vhodné na pletenie menších úpletov do kruhu. V balení je 5 kusov ihlíc. Na oboch koncoch majú strieborné hroty a preto je naberanie presné a plynulé. Najmenšia dĺžka týchto ihlíc je 10 cm a je vhodná na pletenie rukavíc s prstami. Ak pletiete napríklad ponožky ideálna je dĺžka ihlíc 15 cm. Pre väčšie úplety bez okrajov ako napríklad sukne, zvolte ihlice s dĺžkou 20 cm.

Všetky modely hliníkových ihlíc Zing nájdete tiež v krásnych luxusných sadách. Sady s vymeniteľnými ihlicami obsahujú tiež pomôcky potrebné na výmenu lanka. Potešte takýmto darčekom.

knitpro-47411
ID12149
59.99 €
knitpro-47405
ID11604
34.99 €
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023