Blog

Pletenie a háčkovanie

Halloween 2022: Dekorácie, ktoré oživia váš príbytok

Tekvice zo zbytkov vĺn, roztomilé strašidlá či milovaný puffy veniec. Halloween vytvára bohatý priestor na tvorbu handmade výzdoby do vášho interiéru. Dajte svojmu bývaniu magický nádych a inšpirujte sa halloweenskymi dekoráciami, ktoré sme pre vás nachystali.

Čítaj viac

Z čoho si vytvoriť pletené ponožky

Nástup chladných dní je cítiť aj v našich šatníkoch. Hrejivé úplety dostávajú zelenú a spolu s nimi aj pletené ponožky. Chcete si udržať nohy v teple všade, kam pôjdete? V dnešnom článku vám poradíme, aká priadza je vhodná na pletené ponožky, pozrieme sa však aj na dôležitosť superwash úpravy či polyamidového vlákna.

Čítaj viac

Háčkovanie a pletenie - Trendy na jeseň a zimu 2022

Pletené vesty, cropped svetre či úplety s nádychom luxusu. Handmade móda si s príchodom chladnejšieho obdobia opäť berie všetku pozornosť. Spoznajte pletené a háčkované trendy, ktoré prichádzajú z dizajnérskych skicárov priamo do vašich skríň. Jeseň a zima 2022 bude pestrá a trblietavá.

Čítaj viac

Pletená čelenka - štýlový doplnok do chladných dní

Pletené čelenky budú počas jesene a zimy 2022 na každom kroku. Zahrejú a okrem toho sú mimoriadne trendy. Drahí tvorcovia a milovníci handmade módy, predstavujeme vám doplnkového víťaza nastávajúcej sezóny.

Čítaj viac

Aká priadza je vhodná na jeseň a zimu?

Príroda sa pomaly ukladá na zimný spánok, dni sú sychravejšie, noci chladnejšie. Presúvame sa do interiérov a viac času venujeme svojim koníčkom. Pletenie a háčkovanie sa odjakživa spájali s chladnými mesiacmi. Či už ste začiatočník, alebo tvoríte dlhšie, máme pre vás šikovný manuál. Akú priadzu zvoliť na jesenné a zimné úplety?

Čítaj viac

Ako na srdiečkový vzor z Alize Puffy

Tvorba s Alize Puffy vlnou je síce jednoduchá, no rozhodne nie jednotvárna. Ak ste sa zoznámili so základmi, je na čase prejsť na zložitejšie výzvy. V dnešnom blogu sa pozrieme na to, ako si vytvoriť srdiečkový vzor.

Čítaj viac

Vlna a priadza - aký je medzi nimi rozdiel

Svet galantérie je bohatý na vlákna rôzneho druhu. Prírodné, umelé, zmiešané, tie ktoré hrejú, ale aj recyklované. Znamená priadza a vlna to isté, alebo ide o dva odlišné pojmy?

Čítaj viac

Puzdrá a tašky na pletacie pomôcky

Sú neodmysliteľnou súčasťou našich kreatívnych chvíľ a majú veľký podiel na tvorbe pletených produktov od výmyslu sveta. Ihlice a háčiky odvádzajú precíznu prácu, a preto si zaslúžia ukážkovú starostlivosť. Ako ochrániť vašu výbavu? Vyberte si správne puzdro na pletacie pomôcky či organizér na ihlice a háčiky.

Čítaj viac

Mindful kolekcia od KnitPro. Pletenie plné pokoja a harmónie

Ručná tvorba sa pre mnohých z nás stala dokonalým únikom z reality. Prináša potrebný relax, čistí myseľ a jej výsledkom je produkt s pridanou hodnotou. Na tieto benefity nadväzuje práve nová kolekcia Mindful od značky Knitpro. Pletacie ihlice a príslušenstvo sú pripravené podporiť vašu kreatívnu cestu.

Čítaj viac

Letné háčkované klobúky pre deti a dospelých

Opaľovací krém, slnečné okuliare či vzdušná tunika. Popri ochrane očí a pokožky je potrebné myslieť aj na kvalitnú pokrývku hlavy. Háčkovaný klobúk spĺňa všetky parametre na to, aby bol opäť obľúbeným doplnkom sezóny.

Čítaj viac

Pletieme za babku. Lacná vlna pre váš nový handmade projekt

Drahá doba si pýta výhodné riešenia. V čase, kedy ceny všetkých druhov tovaru stúpajú nahor raketovým tempom, vás chceme inšpirovať kreatívnym sortimentom, ktorý nezaťaží vašu peňaženku. Objavte jedinečné vlny na pletenie za lacný peniaz a tvorte spolu s nami.

Čítaj viac

Pomôcky na pletenie. Ako sa v nich vyznať?

Pletenie už dávno nezahŕňa iba ihlice a vlnu. Súčasný handmade trh ponúka množstvo šikovných pomocníkov, ktorí zjednodušia kreatívu. Sú praktickí, uľahčujú prácu a prispievajú k tomu, aby ste mali z tvorby skutočný zážitok. Pre niekoho možno iba obyčajný detail, no na tých predsa stojí svet, no nie? Spoznajte najlepšie pomôcky na pletenie.

Čítaj viac
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2022