Blog

Pletenie a háčkovanie

Pletené ponožky na dvoch ihliciach

Na studené nôžky teplé ponožky a najlepšie vlastnoručne uštrikované s láskou. Pletené ponožky už nemusia byť strašiakom ani pre menej zručné pletárky. Aj pletenie prináša stále nové a nové trendy. V tomto prípade stále pôjde o klasické pletené ponožky, fígeľ je však v technike pletenia. Tentokrát vynecháme komplikované pletenie do kruhu s piatimi alebo dokonca šiestimi ihlicami. Zjednodušené pletenie ponožiek na dvoch ihliciach zvládnu aj začiatočníci.

Čítaj viac

Teplotná deka

Trúfali by ste si na celoročnú úlohu? Dlhodobé projekty, ktoré môžete štrikovať alebo háčkovať niekoľko mesiacov alebo aj celý rok sa stávajú obľúbeným trendom. Medzi takéto projekty patrí aj teplotná deka. A o čo vlastne ide? Zmysel tohto projektu spočíva v zaznamenávaní si teploty podnebia v určitom časovom období pomocou farebných priadzí. Teplotná prikrývka je teda háčkovaný alebo pletený záznam o podnebí počas celého roka.

Čítaj viac

Drevené dná zdobené technikou dekupáž

Venujete sa tvorivej činnosti a ručným prácam, aby vaše doplnky boli originálne? Tak aj pre vás je technika dekupáž ako stvorená. Veď kabelku alebo košík si dnes už vie uháčkovať ktokoľvek a pomocou dreveného dna alebo iných polotovarov sa tak tieto hand made výrobky stávajú tuctovými.

Čítaj viac

EKO friendly a BIO priadza

Pletiete z eko alebo bio vlny? Nie je to žiadna novinka, práve naopak. Celosvetový trend, ktorý trvá už nejaké obdobie sa stal súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako eko a bio trendy zasahujú aj do oblasti pletenia.

Čítaj viac

Malabrigo - 100% merino vlna

Najjemnejšie priadze pochádzajúce z Uruguaja a Peru vyrába rodinná firma Malabrigo. Ručne farbené priadze sú inšpirované prírodou, krajinou, umením a každodenným životom. Najjemnejšia vlna Malabrigo prináša potešenie z pletenia, ale najmä radosť z nosenia kvalitných produktov jemných a šetrných k pokožke. Malabrigo vyrába 21 odrôd priadze so širokou škálou farieb až 400 druhov.

Čítaj viac

DIY retiazky, hrkálky a hryzátka pre deti

Retiazka na cumlík, silikónový dojčiaci náhrdelník pre mamičky, hryzátka či krásna reťaz do kočiara. Ide o trendy doplnky, ktoré sú nielen krásne a čoraz viac populárne, ale aj praktické a užitočné pre mamičky a ich ratolesti. Stimulujú hmat a zrak dieťatka, rozvíjajú jemnú motoriku a pomáhajú pri prerezávaní prvých zúbkov.

Čítaj viac

Farbami roka 2021 sú žltá a sivá

Protikladné alebo ladiace? Ako na vás pôsobia farby žltá a sivá? Tieto dve na prvý pohľad odlišné tóny farieb spolu vytvárajú dokonalú súhru. Žltá, farba jari je veselá, žiarivá až usmievavá a pôsobí hrejivým dojmom. Naopak nenápadné, jemné, neutrálne až chladné sú všetky odtiene sivej. Práve tento veľký kontrast medzi farbami ich navzájom priťahuje. Dlho obľúbené farby žltá a sivá sa stali farbami pre rok 2021.

Čítaj viac

Priadza Jeans YarnArt

Predstavovať klbko vlny, ktoré si vďaka svojím vlastnostiach získalo prvenstvo medzi priadzami hádam ani netreba. Najobľúbenejšia priadza nachádza svoje miesto na ihliciach alebo háčiku začiatočníčky aj dlhoročnej pletarky už niekoľko rokov. Ide o zmesovú priadzu Jeans, ktorá pochádza z tureckej produkcie značky YarnArt.

Čítaj viac

Hrejivé Vianoce s handmade darčekom

Čo na Vianoce zahreje a poteší viac, ako s láskou vyrobený darček? Stále máte dostatok času na jeho výrobu :) Hrejivé ponožky, čiapka či hebká deka zahrejú nielen počas chladných dní. Ponúkame Vám niekoľko nápadov na vianočný darček pre detičky, ale aj dospelých, ktorých výrobu zvládnu nielen zručné pletárky, ale aj začiatočníčky v pletení.

Čítaj viac

Pletená deka pre detičky

Hebké, jemné a mäkučké deky sú neodmysliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ak je pletenie či háčkovanie vaším koníčkom neprehliadnite aktuálne trendy vo svete DIY (do it yourself - urob si sám).

Čítaj viac

Pletená čiapka pre bábätko

Novorodeniatka a bábätká prichádzajú do kontaktu s čiapočkou častejšie, ako dospelý človek. Ak ste sa rozhodli pre svoje bábätko upliesť či uháčkovať čiapočku máme pre Vás zopár tipov a rád akú priadzu si vybrať a naopak čomu sa vyhnúť.

Čítaj viac

AMIGURUMI, háčkované hračky

Ak ste ešte nepočuli o hračkách amigurumi, je najvyšší čas. Umenie amigurumi, pôvodom z Japonska sa v priebehu 20 rokov rýchlo rozšírilo do celého sveta. Amigurumi sú háčkované a pletené hračky všetkých druhov, bábiky, zvieratká a rôzne iné rozprávkové postavičky. Ami v doslovnom preklade znamená háčkovaný alebo pletený. Nuigurumi znamená vypchatá bábika. Hračky amigurumi sú dnes známe na celom svete a ich popularita nepozná hraníc.

Čítaj viac
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2021