Blog

Pletenie a háčkovanie

Doplnok leta 2022. Vytvorte si tašky z Natana špagátov

Rozširovanie kabelkovej zbierky vie byť pre nežnejšie pohlavie poriadnym dobrodružstvom. O to viac, keď si dokážete vytvoriť svoj vysnívaný kúsok v pohodlí domova. Bavlnené špagáty Natana sú pripravené aj na túto kreatívnu výzvu.

Čítaj viac

Pletieme pre detičky

Aj napriek tomu, že žijeme dobu technických vymožeností, handmade tvorba má v životoch mnohých z nás pevné miesto. Štrikovanie a háčkovanie sa uberá novými smermi, ponuka sortimentu neustále narastá. Dnes nazrieme do zákulisia tých najroztomilejších projektov. Čo všetko dokáže detská vlna?

Čítaj viac

Aká priadza sa hodí na jarné a letné pletenie?

Hrubému vrstveniu je koniec. V našich šatníkoch začína byť akosi vzdušnejšie. Teplé zimné svetre postupne odkladáme, to však neznamená, že sa pletených vecí musíme vzdať úplne. Vďaka správnemu výberu priadze sa môžete vytešovať z nových jarných a letných úpletov.

Čítaj viac

Kytica z vlny. Darček na Deň matiek nielen pre vášnivú pletárku

Šperky a bonboniéry sú klasikou, ktorá nikdy nesklame. Ak však hľadáte skutočne špeciálny darček pre mamu k blížiacemu sa sviatku, ponorte sa do nasledujúcej inšpirácie. Vytvoríme si originálnu kyticu z vlny, ktorú previažeme veľkou dávkou lásky.

Čítaj viac

Vlny DROPS. Pletenie plné farieb a zábavy

Kvalitné materiály, rozmanité farby a dlhoročná tradícia. Vlny DROPS prinášajú do kreatívnej tvorby viacero benefitov. Tvorba pre malých i veľkých sa môže začať. Tieto priadze oživia vaše nové pletené projekty.

Čítaj viac

Veľkonočný veniec z puffy vlny. Ako si ho vyrobiť doma?

V obchodoch sa to už hemží veľkonočným sortimentom. Pustili ste už jar do svojich príbytkov? Ak ste tak ešte nestihli urobiť, máme pre vás tip na dekoráciu, ktorú si zamilovali skúsené i začínajúce pletárky. Ako na veľkonočný veniec z puffy vlny?

Čítaj viac

Veľkonočné dekorácie. Toto sú trendy jari 2022

Svieže a plné života. Najväčšie sviatky jari sú už za dverami a prinášajú so sebou priestor na jedinečnú výzdobu našich príbytkov. Vytvorte si tento rok veľkonočné dekorácie, ktoré prežijú viac než jednu sezónu. Veľká noc 2022 bude pestrá, pastelová a v neposlednom rade ekologická.

Čítaj viac

Pletené ponožky na dvoch ihliciach

Na studené nôžky teplé ponožky a najlepšie vlastnoručne uštrikované s láskou. Pletené ponožky už nemusia byť strašiakom ani pre menej zručné pletárky. Aj pletenie prináša stále nové a nové trendy. V tomto prípade stále pôjde o klasické pletené ponožky, fígeľ je však v technike pletenia. Tentokrát vynecháme komplikované pletenie do kruhu s piatimi alebo dokonca šiestimi ihlicami. Zjednodušené pletenie ponožiek na dvoch ihliciach zvládnu aj začiatočníci.

Čítaj viac

Teplotná deka

Trúfali by ste si na celoročnú úlohu? Dlhodobé projekty, ktoré môžete štrikovať alebo háčkovať niekoľko mesiacov alebo aj celý rok sa stávajú obľúbeným trendom. Medzi takéto projekty patrí aj teplotná deka. A o čo vlastne ide? Zmysel tohto projektu spočíva v zaznamenávaní si teploty podnebia v určitom časovom období pomocou farebných priadzí. Teplotná prikrývka je teda háčkovaný alebo pletený záznam o podnebí počas celého roka.

Čítaj viac

Drevené dná zdobené technikou dekupáž

Venujete sa tvorivej činnosti a ručným prácam, aby vaše doplnky boli originálne? Tak aj pre vás je technika dekupáž ako stvorená. Veď kabelku alebo košík si dnes už vie uháčkovať ktokoľvek a pomocou dreveného dna alebo iných polotovarov sa tak tieto hand made výrobky stávajú tuctovými.

Čítaj viac

EKO friendly a BIO priadza

Pletiete z eko alebo bio vlny? Nie je to žiadna novinka, práve naopak. Celosvetový trend, ktorý trvá už nejaké obdobie sa stal súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako eko a bio trendy zasahujú aj do oblasti pletenia.

Čítaj viac

Malabrigo - 100% merino vlna

Najjemnejšie priadze pochádzajúce z Uruguaja a Peru vyrába rodinná firma Malabrigo. Ručne farbené priadze sú inšpirované prírodou, krajinou, umením a každodenným životom. Najjemnejšia vlna Malabrigo prináša potešenie z pletenia, ale najmä radosť z nosenia kvalitných produktov jemných a šetrných k pokožke. Malabrigo vyrába 21 odrôd priadze so širokou škálou farieb až 400 druhov.

Čítaj viac
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2022