Blog

Veľkonočný Puffy veniec s deťmi

Prečítate za 3 minúty

Pastelové tóny s hravým zdobením, ktoré sú základom pre obľúbenú dekoráciu. 10. marca privítame v štúdiu Telerána blížiace sa sviatky jari vo veľkom štýle. Ukážeme vám, ako si vytvoriť veľkonočný veniec z Puffy vlny spolu s tými najmenšími pomocníkmi.

Puffy veniec v každom ročnom období

Veľkonočná dekorácia, ktorú si hravo pripravíte s vašimi deťmi. Puffy veniec je obľúbený pre jednoduchosť prípravy, ale aj možnosti zdobenia. Váš domov môže skrášľovať počas všetkých ročných období - vždy v inom šate.

Ak hľadáte spôsob, ako stráviť so svojimi ratolesťami naozaj hodnotný čas, vyskúšajte túto kreatívnu činnosť. Zlepšuje jemnú motoriku, vnímavosť, podporí kreativitu a v neposlednom rade posilní váš vzájomný vzťah. Investícia do týchto bodov sa vám v budúcnosti vráti niekoľkonásobne.

Na výrobu potrebujeme:

  • necelé dve klbká vlny Alize Puffy (tá s väčšími očkami)
  • polystyrénový kruh (celkový priemer 30 cm)
  • nožnice
  • aranžérsku lepiacu pištoľ
  • veľkonočné dekorácie na dozdobenie

Postup

1. S úvodným krokom pomôžeme deťom my - dospeláci. Vezmeme vlnu, pripevníme ju na polystyrénový kruh pomocou uzlíka alebo tavnej pištole.

2. Klbko odovzdáme dieťaťu, ktoré môže začať omotávať vlnu okolo celého obvodu kruhu.

3. Ak máme vlnu omotanú, vytvoríme záverečný uzlík.

4. Po zakončení uzlíkom alebo tavnou pištoľou prichádza priestor na zdobenie. Pri výbere ozdôb a samotnom dekorovaní venca necháme deťom voľnosť. S lepením dekorácií pomôžeme opäť my.

5. Veľkonočný veniec je hotový.

Náš tip 1: Dieťatu nechajte priestor aj pri výbere farieb. Môžete zvoliť jednofarebné prevedenie alebo kombinovať dve rôzne klbká.

Náš tip 2: Dekorácie z dreva, ako sú veľkonočný zajac alebo vajíčko, si viete dozdobiť napríklad maľovaním alebo servítkovou technikou dekupáž.

Do tvorby zapojíme tých najmenších

Prichádzajúcu jar oslávime v živom vysielaní Telerána spolu s detičkami z bratislavskej Materskej školy Milana Marečka. Tie vám ukážu, že zhotoviť takúto výzdobu je hračka.

Vo veľkonočnej nálade aj 24. marca

Veľkonočným dekoráciám dáme priestor aj v ďalšom vysielaní, ktoré bude opäť v znamení detskej tvorivosti. Zapojte do jarných príprav svoje ratolesti a objavte spolu benefity ručnej tvorby.

Noezon v Teleráne

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023