Blog

Veľkonočné dekorácie s deťmi

Prečítate za 3 minúty

Príprava veľkonočnej výzdoby vie byť zábavná, ale aj edukatívna. Noezon v štúdiu Telerána prebudí tvorivosť spolu s deťmi. Zo špagátov a korálok vytvoríme hlavné dekorácie sezóny. Tešíme sa na vás už v piatok, 24. marca.

Veľkonočné vajíčko zo špagátov

Veľkonočná handmade tvorba neprináša len vizuálne potešenie. Dieťa takýmto spôsobom rozvíja estetické cítenie, predstavivosť a podporuje svoju individualitu. Pri práci s drobnými predmetmi, ako sú napríklad korálky, zdokonaľuje pinzetový úchop. Hodnotná spoločná aktivita tiež uvoľňuje napätie, dokonale pri nej zrelaxujú malí aj veľkí.

Na tvorbu potrebujeme:

  • bavlnený špagát Natana (hrúbka 3 mm)
  • polystyrénové vajíčko
  • nožnice
  • disperzné lepidlo
  • štetec

Postup

1. Vezmeme polystyrénové vajíčko a na jeho povrch nanesieme lepidlo pomocou štetca. Ideálny rozmer vajíčka, ktoré dobre padne do detskej ruky, je 7 alebo 8 centimetrov.

2. Natočíme si kúsok špagáta, ktorý bude tvoriť vrchol vajíčka a nalepíme ho na polystyrénovú pomôcku. S pripevnením pomôžu ruky dospeláka. Na veľkonočnú dekoráciu môžeme použiť pastelové farby špagátov, za vyskúšanie tiež stoja naturálne odtiene.

3. Ak máme hotový začiatok, môžeme pokračovať v omotávaní špagáta okolo vajíčka.

4. Keď sme na konci, špagát dobre upevníme.

5. Veľkonočné vajíčko je hotové!

Náš tip 1: Špagát treba pridržiavať na vajíčku dlhšie ako pri práci s tavnou pištoľou, aby sa dobre prichytil.

Náš tip 2: Pri voľbe špagáta vybrajte taký, ktorý má hrúbku aspoň 3 milimetre. Pri tenších šnúrach je omotávanie pre dieťa oveľa pracnejšie.

Vytvorte aj veľkonočného zajačika

Keď inšpirujú najmenší

Veľkonočnú tému vo vysielaní spestria škôlkari z MŠ Milana Marečka v Bratislave, ktorí pripravia originálnu sviatočnú výzdobu.

Do ďalšieho vysielania pripravujeme

Obľubujú ju ženy aj muži, pomáha zlepšovať zdravie nechtov a vracia im stratený lesk. Z ručnej tvorby sa na chvíľu presunieme do sveta manikúry. 21. apríla vám predstavíme nechtovú kúru s japonskými koreňmi.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023