Blog

Tvorivé macrame s deťmi

Prečítate za 3 minúty

Dekorácia, ktorá rozveselí každú detskú izbu. Spoznajte čaro uzlíkovania spolu so svojimi deťmi a vytvorte si závesné macrame na stenu. Ďalšie vysielanie Telerána bude farebné, hravé a veselé.

Macrame šablóny a rozčesatelné špagáty v kombinácii s detskou tvorivosťou. 26. mája sa bude v Teleráne opäť koncentrovať vysoká dávka kreativity. Noezon do štúdia prinesie malých pomocníkov a ukáže vám, ako si môžete spríjemniť čakanie na prázdninové mesiace.

Ručná tvorba prináša množstvo benefitov. Cibrí detskú vnímavosť, podporuje osobný rozvoj a prehlbuje estetické cítenie. Deti sa učia spolupráci, no zároveň takto dokážu vyjadriť svoju individualitu. Skúste to aj vy doma.

Na macrame obláčik potrebujeme:

  • rozčesatelný špagát (použili sme hrúbku 5 mm)
  • šablónu s detským motívom väčšej veľkosti (vybrali sme obláčik)
  • šablónu s detským motívom menšej veľkosti (vybrali sme hviezdičku)
  • brmbolce rôznych veľkostí na dozdobenie
  • macrame kefu na rozčesanie špagáta
  • nožnice
  • tavnú pištoľ

Postup

1. Nastriháme si kratšie špagáty s dĺžkou 22 centimetrov a postupne ich uväzujeme po obvode šablóny. V hornej časti šablóny si necháme jeden dlhší špagát, ktorý bude slúžiť na zavesenie dekorácie.

2. V spodnej časti šablóny necháme špagáty s dĺžkou 150 centimetrov. Táto časť nám vytvorí závesný detail, ktorý vieme dodatočne dozdobiť.

3. Konce kratších špagátov dôkladne rozčešeme pomocou macrame kefy, následne zastrihneme na rovnakú dĺžku.

4. Detskú šablónu dozdobíme podľa vlastnej fantázie. My sme použili brmbolce rôznych veľkostí, ktoré si jednoducho vyrobíte pomocou šablóny. Dekoráciu môžete takisto oživiť menšou šablónou v tvare hviezdy.

5. Nebojte sa kombinovať farby a rôzne tvary šablón. Víťazí váš nápad a originalita.

Náš tip č.1: Pri tvorbe s deťmi odporúčame odstrihnúť o niečo dlhší špagát, aby sa s ním lepšie manipulovalo.

Náš tip č. 2: Lepenie tavnou pištoľou nenechávajte na dieťa, s týmto krokom pomôžte vy.

Pripravte si macrame hviezdu

V spolupráci s tvorcom a deťmi

V piatkovom vysielaní bude tvorivých rúk viac ako obvykle. O veselé macrame dekorovanie sa postarajú Simona Oravcová a jej šikovníci Hugo a Oliver.

Do ďalšieho vysielania chystáme

Predtým, než si dáme letnú vysielaciu pauzu, vám do obývačiek prinesieme ešte jednu tvorivú tému. Presunieme sa do exteriéru a ukážeme vám, že záhradné stolovanie vôbec nemusí byť nuda. Tešíme sa na vás už 9. júna!

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023