Blog

Dokonalé macrame pomocou šablón

Prečítate za 3 minúty

Macrame dekorácie v dokonalom tvare? Vyskúšajte tvorenie so šikovnými pomocníkmi. 12. mája prinesieme do štúdia Telerána uzlíkovú inšpiráciu. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo pokročilý. S našimi šablónami zvládnete túto kreatívu ľavou zadnou.
ID23009
Od 9.49 €
7 variánt
ID25701
5.49 €

Práca s rozčesatelnými špagátmi prináša kopec možností kreatívneho vyžitia. Šperky, záložky, kľúčenky, doplnky do exteriéru či interiéru. Ak túžite po závesnej dekorácii, vyskúšajte prácu s drevenými šablónami Ideal. Dnešnou inšpiráciou bude macrame list, ktorý zvládnete vytvoriť jednoducho aj vy.

Na macrame listy si pripravíme:

  • macrame šablónu v tvare listu
  • rozčesatelný špagát (zvolili sme hrúbku 4 mm)
  • macrame kefu
  • nožnice

Postup

1. Nastriháme si kúsky špagátov (jeden dlhší a zvyšné kratšie). Pri odmeraní dĺžok nemusíme používať pravítko, prispôsobime si ich podľa veľkosti drevenej šablóny.

2. Dlhý špagát preložíme na polovicu a umiestnime ho do zvislej polohy. Postupne naň začneme uviazovať kratšie špagáty z oboch strán (vodorovne). Začnú vznikať macrame uzly a formuje sa stredná časť listu.

3. Keď uviažeme všetky kratšie špagáty, začneme ich dôkladne rozčesávať pomocou macrame kefy.

4. Rozčesané vlákna zafixujeme sprejom.

5. Prichádza na rad úprava tvaru. List umiestnime do šablóny a vlákna zastrihneme podľa predlohy.

6. List môžete opäť zafixovať sprejom a dekorácia je hotová.

Náš tip 1: Na väčšie listy odporúčame použiť hrubší špagát. Ideálne s hrúbkou 4 alebo 5 mm.

Náš tip 2: Na zafixovanie rozčesaných vlákien špagáta môžeme použiť klasický škrob, lak na vlasy, alebo lepidlo v spreji.

V spolupráci so Simonou Oravcovou

Závesné macrame dekorácie bude v štúdiu Telerána vytvárať spolu s nami Simona Oravcová, ktorá tvorí pod značkou Veselé macrame. Nazrite do jej sveta prostredníctvom Facebooku alebo Instagramu.

V ďalšom vysielaní uvidíte

Noezon vám bude prinášať macrame nápady počas celého mesiaca. Kúzlo uzlíkovej techniky odhalíme aj v ďalšom vysielaní, ktoré budete môcť sledovať na obrazovkách už 26. mája.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023