Blog

Bytový textil a doplnky

Vôňa Vianoc s aroma difuzérom

Aroma difuzér je inovatívny osviežovač a zvlhčovač vzduchu. Samotný dizajn pripomína zaujímavý bytový doplnok. Tomuto malému zázraku sa na Vianoce poteší každý. Vykúzlite vianočnú atmosféru s originálnym aroma difuzérom.

Čítaj viac

Tipy ako sa starať o záclony

Vyzerajú ako závoj na oknách, ktorý nám interiér krásne zútulni. Tento kus bytového doplnku má však jednu nevýhodu, a to, že funguje ako veľký magnet na prach. Ako ich udržiavať čisté a biele? Poradíme vám. Záclony a závesy sú vyrobené z jemných a citlivých materiálov, ktoré si vyžadujú opatrné ošetrovanie. Zle zvolený program a nešetrné zaobchádzanie vám môže záclonu dokonca poškodiť. Potom už bude vhodná tak akurát na vyhodenie.

Čítaj viac

Perkál vs mikroperkál. Viete aký je medzi nimi rozdiel?

Každý z nás chce mať v noci pokojný a ničím nerušený spánok. Dobíjame si ním predsa “baterky” do nasledujúceho dňa. Kvalitu spánku nám okrem iných okolností zabezpečí aj posteľné prádlo, ktoré by malo spĺňať určité kritéria pre navodenie pohodlia. V dnešnej dobe sa stretávame s posteľnými obliečkami vyrobené z materiálov, o ktorých mnohí z nás ani len nepočuli. Tento článok je venovaný tkaninám z perkálu a mikroperkálu, ktoré sa stávajú čoraz obľúbenejšími.

Čítaj viac

6 dôvodov prečo si vybrať bavlnenú posteľnú bielizeň

Bavlna je prírodný materiál, ktorý sa získava z plodov kríka bavlníka. Bavlnené vlákna sú prítomné vo väčšine dnes vyrábaných textíliách. Obľubujeme ho na oblečení aj v bytových doplnkoch. Bavlnené posteľné obliečky sú najobľúbenejšie a teda najpoužívanejšie.

Čítaj viac

Ako si vybrať obrus na stôl?

Obrusy sú neoddeliteľnou súčasťou interiéru, a preto by ich výber nemal byť len minútovou záležitosťou. Okrem toho že sú dekoratívnym prvkom, slúžia aj na ochranu stola pred poškodením a opotrebením. Pri jeho výbere zohľadňujeme celkový dizajn miestnosti. Obrus slúži k navodeniu pokojnej a útulnej domácej atmosféry.

Čítaj viac

Nalaďte sa na vidiecky štýl bývania

Chceli by ste si vaše obydlie zariadiť v slovenskom vidieckom štýle a hľadáte inšpiráciu? Tento typ interiérového dizajnu sa vyznačuje funkčnosťou vyplývajúceho z tradícii. Kedysi sa obydlia zariaďovali predovšetkým na praktické využitie aby všetko potrebné k práci bolo vždy po ruke. Jednotlivé dekorácie boli ručne robené a originálne. Neodmysliteľným prvkom bol folklór, romantické motívy a kvalitné materiály. Poďme načerpať inšpirácie od našich starých materí a spoločne si vykúzliť čaro vidieckeho domova.

Čítaj viac

Ako často meniť uteráky a osušky?

Uteráky, osušky a kuchynské utierky sú súčasťou našich každodenných úkonov. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko baktérii sa v týchto texíliach môže nachádzať? Ak sa chcete vyhnúť rôznym nepriaznivým kožným a alergickým reakciám, plesniam a infekciám, mali by ste sa o uteráky aj patrične starať, aby boli pre vás nezávadné a predovšetkým hygienické. Riaďte sa našimi odporúčaniami a nemusíte sa ničoho obávať.

Čítaj viac

Aké typy záclon poznáme?

Záclony a závesy sú “čerešničkou na torte” pri dizajnovaní interiéru. Výrazne prispievajú k zútulneniu domova. Okná s nimi nevyzerajú tak naho, a šikovne zabraňujú zvedavým pohľadom z vonku. Poznáme niekoľko druhov záclon, ktoré sa odlišujú materiálom, vzormi, textúrou, aj spôsobom vešania. Niektoré plnia len dekoratívny účel, iné si kupujeme z praktických dôvodov.

Čítaj viac

Slovenský interiér po “škandinávsky”

Severský štýl patrí k najobľúbenejším štýlom v interiérovom dizajne. Je nadčasový, večne moderný, a napriek tomu v ňom prevláda domáca atmosféra. Izby pôsobia čisto, upratane, a všetko má svoje miesto. Škandinávsky interiér sa vyznačuje presvetlenými izbami s bielym alebo neutrálnym zariadením. K tomu si predstavte mäkké koberce, huňaté deky a decentné dekoratívne vankúše.

Čítaj viac

Bývanie s nádychom “retro”

Interiér zariadený v štýle retro na mnohých z nás vplýva nostalgicky. Zariadenie je ovplyvnené minulosťou, ale nie dávnou históriou. Nemýľme si retro s vintage štýlom, ktorý zodpovedá kvalite, a so zrejúcim časom získava na hodnote. Retro pripomína obdobie päťdesiatych až sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Pomocou bytových doplnkoch a s citom pre kombináciu si ho vieme vykúzliť aj u nás doma. Nalaďme sa na retro frekvenciu.

Čítaj viac

Ako oživiť fádnu kúpeľňu rýchlo a lacno

Kúpeľne zvyknú byť najmenšou izbou v interiéri. V tak malom priestore sa snažíme nájsť miesto pre vaňu, sprchu, umývadlo a dostatok úložného priestoru pre všetky drobnosti, ktoré používame na dennom poriadku. Okrem toho chceme mať z našej kúpeľne symbol čistoty a funkcionality.

Čítaj viac

“Hygge” bytové doplnky pre útulný domov

Sychravé počasie, chladnejšie a kratšie dni v nás vyvolávajú melancholickú náladu. Predstavte si, že by takéto počasie pretrvávalo počas celého roka. Nie, ďakujem. Existujú však krajiny, ktoré majú tú “česť”, a predsa ich obyvatelia patria k najšťastnejším ľuďom sveta. Prečo je to tak? Odpoveď nie je jasná, ale môže mať s tým dočinenie “hygge”. Jedná sa o akúsi filozofiu alebo dokonca životný štýl severanov, ktorý zahrňuje spôsob bývania, obliekania, vychutnávania si jedla a pitia a trávenie voľného času. Jednoducho žijú tak, aby sa cítili dobre. Inšpirujme sa Dánmi a vytvorme si “hygge atmošku” u nás doma.

Čítaj viac
  • 1 1 / 2
  • 2
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2021