Blog

Ako naniesť gél lak na nechty

Prečítate za 2 minúty

Ak vás nebaví stále lakovanie nechtov, ktoré vydrží sotva 3 dni, tak gél lak je správna voľba. Aplikuje sa na pevné nechty a výborne nahrádza klasický lak. Nie je vhodný na nechty po gélovej alebo akrylovej modeláži. Trvácne lakovanie pri správnom postupe a prevedení vydrží viac ako 14 dní. Lakovanie a nanesenie je jednoduché a časovo nenáročné. Na vytvrdnutie gél laku budeme však potrebovať UV alebo DUAL lampu.
ID23378
86.62 €
55.99 €
ID23372
87.02 €
55.99 €
ID23374
86.52 €
57.99 €

1. Pred samotným lakovaním si pripravíme prírodné nechty. Pilníkom upravíme, prípadne skrátime tvar nechta. Pomarančovým drievkom zatlačíme nechtovú kožičku a prebytočnú kožu odstránime.

2. Vezmeme si brúsny blok, ktorým zmatníme a jemne narušíme povrch nechta. Nechtová platnička musí byť celá dokonale zmatnená, aby sa gél lak dobre prichytil.

3. Kefkou odstránime prach a za pomoci cleanera necht dočistíme a odmastíme.

4. Na necht nanesieme nail prep a následne primer.

5. Teraz môžeme začať základnou vrstvou, a to nadlakom podlakom alebo base/topom. Ten nanesieme na celú plochu nechta v tenkej vrstve a vložíme do lampy na vytvrdnutie.

6. Pokračujeme farebným gél lakom. Nanášame ho rovnako ako klasický lak, minimálne v dvoch vrstvách. Do lampy nechty vkladáme zakaždým, ako nanesieme vrstvu gél laku.

7. Ak sme s intenzitou a prekrytím laku spokojní, zafixujeme lakovanie opätovným nanesením nadlaku podlaku, finishom alebo vrchným leskom. Pred touto poslednou vrstvou je možné necht dozdobiť vlastnou fantáziou, napr. glitrami, vodolepkou, ozdobnou fóliou a podobne.

8. Z poslednej záverečnej vrstvy odstráňte lepkavý výpotok za pomoci cleanera a buničiny.

Nalakované nechty gél lakom sú nielen dlhú dobu krásne upravené, ale zároveň aj pevné a odolné. Pri odstránení trvácneho lakovania použijeme kozmetický acetón alebo odstraňovač gél laku. Nedochádza tu k poškodeniu nechtovej platničky, a preto je odstránenie šetrné.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023