Blog

Náš blog

Čo znamenajú čísla na pilníkoch?

Pilník na nechty je základnou súčasťou ako predlžovania, tak lakovania gél lakom. Samozrejme nesmie chýbať žiadnej žene či slečne, pretože aj prirodzené zdravé nechty je potrebné pilníčkom dotvarovať.

Čítaj viac

Pletené ponožky na dvoch ihliciach

Na studené nôžky teplé ponožky a najlepšie vlastnoručne uštrikované s láskou. Pletené ponožky už nemusia byť strašiakom ani pre menej zručné pletárky. Aj pletenie prináša stále nové a nové trendy. V tomto prípade stále pôjde o klasické pletené ponožky, fígeľ je však v technike pletenia. Tentokrát vynecháme komplikované pletenie do kruhu s piatimi alebo dokonca šiestimi ihlicami. Zjednodušené pletenie ponožiek na dvoch ihliciach zvládnu aj začiatočníci.

Čítaj viac

Teplotná deka

Trúfali by ste si na celoročnú úlohu? Dlhodobé projekty, ktoré môžete štrikovať alebo háčkovať niekoľko mesiacov alebo aj celý rok sa stávajú obľúbeným trendom. Medzi takéto projekty patrí aj teplotná deka. A o čo vlastne ide? Zmysel tohto projektu spočíva v zaznamenávaní si teploty podnebia v určitom časovom období pomocou farebných priadzí. Teplotná prikrývka je teda háčkovaný alebo pletený záznam o podnebí počas celého roka.

Čítaj viac

Nedarí sa vám urobiť pečiatky na nechty?

Pečiatkovanie nechtov. Stála téma a stále dookola rovnaké otázky vo fórach, skupinách a diskusiách. Prečo to na videu vyzerá tak jednoducho a doma nie a nie otlačiť vzor? Mám nekvalitné pomôcky? Je nevyhnutné investovať do značky? Je pravda že sa dá pečiatkovať aj obyčajným lakom? Tieto ale aj mnoho ďalších otázok trápi nielen samoukov.

Čítaj viac

Zdobenie nechtov pre začiatočníkov

Všetky veľmi dobre poznáme tie dokonalé mini maľby na nechtoch od profesionálov. Obdivujeme ich umenie a len tíško závidíme majiteľke takýchto skvostných nechtov. Keďže vieme aké rôzne nástrahy číhajú na samoukov už pri samotnej modeláži, zdobenie si teda môžeme uľahčiť.

Čítaj viac

Ako zafixovať 3D vodolepky

3D vzory na nechtoch sa stali trendom, no ak si predstavíme ich vytváranie gélom tak toto zdobenie zaberie priveľa času. Aby sme si čas skôr ušetrili, nájdeme na internete rôzne 3D nálepky a vodolepky s motívom, kvetov, ornamentov ale aj tradičné svetríkové motívy. Sú krásne, ale ako ich aplikovať a zafixovať?

Čítaj viac

Jednoduché neónové nechty

Leto, ideálny čas na pestré farby, ktoré sa každoročne odrazia v nechtovom dizajne. Každý rok však príde nail art s novou aplikáciou alebo novými materiálmi, pomocou ktorých vytvoríte neokukané nechty.

Čítaj viac

Tipy na nechty a dual formy. Je medzi nimi rozdiel?

Vo svete nechtového dizajnu je stále niečo nové a čím viac noviniek a techník pribúda, tým je náročnejšie sa v tom vyznať. Nielen v spôsobe použitia ale aj v samotných pojmoch.

Čítaj viac

Drevené dná zdobené technikou dekupáž

Venujete sa tvorivej činnosti a ručným prácam, aby vaše doplnky boli originálne? Tak aj pre vás je technika dekupáž ako stvorená. Veď kabelku alebo košík si dnes už vie uháčkovať ktokoľvek a pomocou dreveného dna alebo iných polotovarov sa tak tieto hand made výrobky stávajú tuctovými.

Čítaj viac

EKO friendly a BIO priadza

Pletiete z eko alebo bio vlny? Nie je to žiadna novinka, práve naopak. Celosvetový trend, ktorý trvá už nejaké obdobie sa stal súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako eko a bio trendy zasahujú aj do oblasti pletenia.

Čítaj viac

Malabrigo - 100% merino vlna

Najjemnejšie priadze pochádzajúce z Uruguaja a Peru vyrába rodinná firma Malabrigo. Ručne farbené priadze sú inšpirované prírodou, krajinou, umením a každodenným životom. Najjemnejšia vlna Malabrigo prináša potešenie z pletenia, ale najmä radosť z nosenia kvalitných produktov jemných a šetrných k pokožke. Malabrigo vyrába 21 odrôd priadze so širokou škálou farieb až 400 druhov.

Čítaj viac

DIY retiazky, hrkálky a hryzátka pre deti

Retiazka na cumlík, silikónový dojčiaci náhrdelník pre mamičky, hryzátka či krásna reťaz do kočiara. Ide o trendy doplnky, ktoré sú nielen krásne a čoraz viac populárne, ale aj praktické a užitočné pre mamičky a ich ratolesti. Stimulujú hmat a zrak dieťatka, rozvíjajú jemnú motoriku a pomáhajú pri prerezávaní prvých zúbkov.

Čítaj viac
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2021