Blog

Originálna kabelka pod vianočným stromčekom

Prečítate za 4 minúty

Svojich najbližších môžete na Vianoce obdarovať kúpeným darčekom, alebo ručne vyrobeným. Inšpirácii na handmade darčeky je viac než dosť. Tento článok venujeme výrobe unikátnej kabelky, ktorá je súčasťou každodenného života všetkých žien. Takéto vianočné prekvapenie bude spĺňať aj praktické využitie. Poďme na to.

Materiál na výrobu háčkovanej kabelky

Budeme tvoriť so špagátmi. Vybrala som si pre vás kvalitné značky vo farebnej kombinácii v štýle ombre. Vaše produkty získajú originálne zafarbenie. Samozrejme môžete použiť aj jednofarebnú variantu. Z produkcie MILA sa nám osvedčili špagáty Makrama Ombre vyrobené z recyklovanej bavlny. Na dotyk sú príjemné, jemné a mäkké. Po celej dĺžke špagátu cítite jeho pružnosť. Veľmi dobre sa pracuje s mäkkými bavlnenými špagátmi NATANA, majú hrúbku 3 mm a 5 mm.

Viacfarebné prechody poskytujú špagáty Macrame Cake z produkcie ReTwist. Ide o zmes bavlny a polyesteru, čo má za výsledkom pružnejšiu textúru. Výsledné pletené projekty budú krásne držať tvar.

Komponenty na výrobu kabelky

V našej ponuke nájdete všetky potrebné komponenty s ktorými bude výsledná kabelka dokonalá. Na výber máte kvalitné dná rôznych rozmerov a farieb. Pochádzajú z talianskej produkcie a sú vyrobené z ekokože. Stačí už len dopasovať rúčky. Na ochranu koženého dna použite napichovacie nožičky, ktoré nájdete v našej ponuke. Okrem toho sme plne vybavený karabínkami, krúžkami, kabelkovým zapínaním, a podobne. Všetko nájdete na jednom mieste.

Háčkujeme kabelku

Po celom obvode koženého dna sa nachádzajú dierky, ktoré slúžia na uchytenie špagátu. Pomocou tenšieho háčika obháčkujeme dno krátkymi stĺpikmi. Posledný stĺpik spojíme s tým prvým. Odporúčam začať z kratšej strany pevného dna. Vymeníme háčik za hrubší a pokračujeme smerom nahor. Vytvárame stĺpiky po celom obvode dookola. Počet riadkov prispôsobíme požadovanej výške hotovej kabelky.

Rúčky pripojíme ku kabelke pomocou 4 kovových krúžkov. Môžeme si uháčkovať extra panel, ktorý bude slúžiť ako uzáver. Z jednej strany ho ku kabelke prišijeme a na druhú stranu upevníme zapínanie, a to buď magnetické, aktovkové alebo oválne. Záleží aké sa nám bude k danému dizajnu najviac hodiť.

ID16984
Ideal karabínka rybka 10 mm
Máme viac ako 50 kusov
0.65 €
ID9940
0.20 €
ID9941
0.20 €

Predtým ako začneme vám odporúčam nakresliť si na papier ako by malo hotové dielo vyzerať. Spomínaným postupom, a to pomocou stĺpikov, si môžete vyrobiť elegantnú kabelku ale aj nákupnú tašku. Ani pri kabelke nezabudnime na finálne dekorovanie v podobe koženého štítku alebo gombíka. V konečnom dôsledku pôjde o vydarené vianočné prekvapenie.

ID10262
1.49 €
ID10270
Štítok list žltý 7,5 x 2,3 cm
Máme viac ako 50 kusov
0.99 €
Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023