Blog

Brúsne nádstavce a ich rozdelenie

Prečítate za 5 minút

Brúsne nadstavce sú jedným z najdôležitejších prvkov každej brúsky, bez ktorých sa nezaobíde snáď žiadny profesionálny nechtový stylista alebo manikérka. Na trhu je veľa druhov - rôznych materiálov a tvarov. Ktoré zvoliť? V čom je rozdiel? Aký je ich účel?

V závislosti od materiálu môžeme brúsne nadstavce rozdeliť na keramické, diamantové, titánové a karbidové. Každý typ má mierne odlišné použitie a používa sa v inej fáze manikúry. V závislosti od materiálu z akého sú vyrobené, sú viac-menej trvanlivé a odolné voči vonkajším faktorom. Aj keď každý typ má svojich priaznivcov, niektoré nadstavce sú populárnejšie a častejšie používané, ako napríklad diamant. Je to hlavne kvôli materiálu použitému na ich výrobu a ich širokému využitiu pri vykonávaní manikúry.

Keramické brúsne nadstavce

Hlavnou výhodou keramických nadstavcov je, že pri ich používaní nepália. Sú vhodné nielen pre začiatočníkov ale aj pre skúsené nechtárky. Tento materiál sa opotrebúva minimálne, takže majú dlhú životnosť. Majú drsnejší zúbkovitý povrch, ktorý je vhodný na odstraňovanie gélu, poly gélu alebo akrylu z nechtov. Aj tu však rozlišujeme zrnitosť, ktorú symbolizuje ich farebné označenie. Pri manipulácii s týmito nadstavcami dávajte pozor, aby vám nespadol, alebo aby ste ním niekde nenarazili. Môže sa totiž stať že nárazom sa odštiepi nejaký ten zúbok, alebo v tom horšom prípade sa zlomí celý nadstavec. Na trhu ich nájdete v rôznych tvaroch.

ID14892
14.99 €
9.99 €
ID8051
14.99 €
9.99 €
ID14891
14.99 €
9.99 €

Diamantové brúsne nadstavce

Sú určené na suchú manikúru, úpravu prírodných nechtov a nechtovej kutikuly. Tieto nadstavce majú jemnú zrnitosť, a preto sa nepoužívajú pri zbrusovaní gélových a ani akrylových nechtov. V prípade umelých nechtov ich môžete použiť na jemné dohladenie a dorovnanie povrchu. Zväčša sa jedná o nadstavce, ktoré sú v podstate z ušľachtilej ocele a na samotnom kotúčiku sú obsypané diamantovým prachom, vďaka ktorému majú dlhú životnosť. Na výber je z rôznych tvarov, kedy si každý nájde ten svoj naj.

ID3277
15.45 €
9.99 €
ID3272
9.67 €

Titánové brúsne nadstavce

Titánové nadstavce do brúsky sú vysokej kvality. Sú extra pevné a tvrdé, takže sa používaním opotrebujú len minimálne. Majú veľmi dlhú životnosť. Z tohto materiálu sa vyrábajú drsnejšie nadstavce, určené na odstránenie hrubšej vrstvy gélu, akrylu alebo poly gélu. Tieto nadstavce sú veľmi obľúbené a najviac používané v salónoch, nakoľko prebytočný materiál zbrúsia bez akejkoľvek väčšej námahy.

ID3746
Dlhý karbidovo-titánový nástavec Promed
Novinka Máme posledné 4 kusy
37.90 €
ID3273
42.95 €
37.90 €
ID3274
39.90 €

Karbidové brúsne nadstavce

Životnosť týchto nadstavcov je nižšia ako pri keramických alebo titánových. Práve z tohto dôvodu vznikajú kombinácie ako karbidovo-titánový. Sú vhodné na zbrusovanie gélu alebo akrylu z nechtov, pretože sú zväčša vyrábané v drsnejších prevedeniach so zúbkami.

ID3274
39.90 €
ID3690
39.90 €
ID5119
Promed karbidový nadstavec, kužeľ
Novinka Máme už len 2 kusy
39.90 €

Čo znamenajú farebné prúžky na nadstavcoch?

Farebné prúžky na nadstavcoch, či už keramických alebo z iného materiálu označujú ich zrnitosť.

  • Žltý: zrnitosť 300-320 (veľmi jemný)
  • Červený: zrnitosť 220-240 (jemný)
  • Modrý: zrnitosť 180 (stredný)
  • Zelený: zrnitosť 120-150 (drsnejší)
  • Čierny: zrnitosť 100-120 (drsný)
  • Oranžový: zrnitosť 80-100 ( super drsný)
  • Ružový: zrnitosť 80-60 (extrémne drsný)

Nadstavce na brúsne kotúčiky

Nadstavec ako taký sám o sebe nebrúsi, ale je učený ako nosič brúsnych klobúčikov. Tieto nadstavce môžu byť rôznej veľkosti a tvaru, preto si treba dávať pozor pri výbere. Brúsne klobúčiky sa väčšinou používajú na pedikúru. V ponukách však nájdete aj brúsne valčeky, ktoré sú určené na odstránenie gélu z nechtov. Samotný kotúčik, ktorý nastoknete na nadstavec je jednorázový. Po použití ho teda jednoducho vymeníte za nový. Brúsne valčeky aj brúsne klobúčiky majú uvádzanú aj zrnitosť. Najdrsnejší má číslo 60 a najjemnejší 240.

Všetky nadstavce sú vyrábané s univerzálnym priemerom nožičky pre uchopenie do brúsneho pera. Práve vďaka tomu sú vhodné do akejkoľvek brúsky. Po každom použití je potrebné ich mechanicky vyčistiť kefkou a následne na to použiť dezinfekčný roztok. Môžete ich čistiť aj v ultrazvukovej čističke, alebo v parnom sterilizátore. Keramické brúsne nadstavce je vhodné skladovať v špeciálnom puzdre, čím sa zabráni ich poškodeniu.

Dúfame, že tento jednoduchý prehľad brúsnych nadstavcov a materiálov, z ktorých sú vyrobené vám uľahčí výber toho správneho.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2023